Завод "Океан" залишили під арештом - ЗМІ

Завод "Океан" залишили під арештом - ЗМІ

Фото: politinfo

Арешт накладено за клопотанням прокуратури.

Сьогодні Печерський суд Києва розглянув апеляцію власника Миколаївського заводу "Океан" Василя Капацини про зняття арешту з підприємства, накладеного за клопотанням Генеральної прокуратури України 13 січня 2020 р. Суддя Сергій Вовк, який розглядав справу, в знятті арешту відмовив.

Судовий арешт на суднобудівний завод "Океан" було накладено "з метою зберегти стратегічний об'єкт для держави" – так ГПУ пояснила своїх дії в клопотанні. Правда, держава не має частки у власності підприємства вже 20 років – із дня приватизації: у 2000-му році Фонд держмайна продав акції "Океану" нідерландській Damen Shipyards Group. А вже після цього підприємство було не раз перепродано, а також змінювалася його структура. Про це пише Obozrevatel.

Нинішній власник "Океану", бізнесмен Василь Капацина, який купив збанкрутілий "Океан" на відкритому аукціоні в 2018 році, вважає, що суд став інструментом спланованої атаки на підприємство: завод тільки став відновлювати виробництво кораблів після довгих років розорення і занепаду. Український інвестор залучив замовлення державних і приватних компаній, а також зарубіжних кораблевласників. Керівництву "Океану" вже вдалося повернути на завод близько 700 кваліфікованих суднобудівників.

Проте на початку 2020 року ГПУ подала в Печерський суд клопотання про арешт заводу "Океан", єдиною підставою для чого був допит представника компанії Zonel Operations Limited Ігоря Ігнатова, раніше згадуваного в зв'язку з рейдерськими захопленнями Одеського припортового заводу, Кременчуцького сталеливарного, порту Південний та інших об'єктів. Із 2008 року завод через офшорні компанії контролював російський олігарх Ігор Юсуфов. За дорученням від Zonel Operations Limited, за якою стоїть Юсуфов, Ігнатов виводив кошти "Океану" і вганяв завод у борги і збитки.

Юристка Ірина Сербін, яка в 2018 році була ліквідатором доведеного до банкрутства "Океану" на своїй сторінці в Фейсбук прокоментувала ситуацію з арештом заводу: "Як тільки з'явився новий власник, здатний підняти "Океан", знайти замовників і повернути на роботу з кваліфікованих корабелів, як раптом з'явилися бажаючі заарештувати, зупинити і повернути "народне добро". І це все та ж "Зонел оперейшінз лімітед", вчергове видаючи себе за "власника майна" ПАТ "МСЗ "Океан" стверджує, що нібито "незаконно заволоділа його майном".

Як повідомляють НикВести, 19 червня 2020 року Василя Капацина зустрічався з колективом заводу, щоб роз'яснити обставини арешту і хід справи в суді. Він повідомив, що за наявною у нього інформацією, ГПУ має намір передати майно заводу Нацагентству з пошуку й управління активами (АРМА).

Повʼязані теми:

Наступна публікація