Журналісти викрили багатомільйонні оборудки із майном Спілки письменників України

У причетності до махінацій із зниклими приміщеннями підозрюють екс-голову Спілки Володимира Яворівського.

Бути письменником в Україні – не менш вигідно, ніж чиновником. Спілка письменників з благородного органу, який би мав підтримувати творчих людей, перетворився на розсадник корупційних схем та махінацій з нерухомістю й майном, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

У 2001 році Спілку письменників України очолив екс-нардеп Володимир Яворівський, за 10 років головування якого Спілка позбулась великої частини майна.

"Продана земля - 4 га в Одеському будинку творчості на березі моря, і продали всю землю, лишили алейку. Відома схема - доводити до банкрутства, не можуть ради дати. Банкова - це трагедія нашого життя", - розповіла член Спілки письменників Галина Тарасюк, додавши, що землю в Одесі Яворівський оцінив у вартість 2-кімнатної квартири.

"Спілка письменників мала право зробити одне-єдине – це продати старі напіврозвалини, які були абсолютно непотрібні нам, напівконюшня, напіврозвалюха. І через те було прийнято рішення колегіальним органом продати тільки цю розвалюху", - заперечив Яворівський.

Водночас, за словами нинішнього очільника Спілки Михайла Сидоржевського, сума, за яку була продана земля на березі Чорного моря в Одесі, підлягає сумніву.

Після цього Яворівський вивів із власності Спілки письменників 6-поверхове лікарняне приміщення на вулиці Рейтерській у центрі Києва. До рук журналістів програми "Гроші" потрапив документ за підписом Яворівського, за яким поліклініка Спілки письменників України перестала їй належати.

"Біля 100 лікарів працюють у цій письменницькій поліклініці, яких потрібно утримувати. За що їх могла утримувати Спілка – злиденна, як церковна миша? Були великі борги, жодних дотацій державних не мали", - пояснив оборудку екс-голова Спілки.

Натомість Михайло Сидоржевський спростував слова свого попередника, повідомивши, що на той час Спілка фінансувалася державою у повному обсязі. "За часів Яворівського – 5 млн, і тому ставити питання про те, що були борги, як тоді він господарював…", - дивується він.

Своєю чергою Яворівський пояснив, що великі гроші були витрачені на ремонт одеського Будинку творчості. "Крім того, 3 чи 4 мільйони переказали ще на рахунок Спілки письменників", - додав він.

Член Спілки письменників Сергій Пантюк зазначив, що наразі місце реєстрації поліклініки – держава Бейліз у центральній Америці.

"Спілка спершу мала 51%, але потрібно було робити ремонт самого приміщення Спілки письменників. В цьому контексті звичайно, що Спілці письменників конче потрібні були гроші. Вирішили зменшити статутний капітал, зменшився відсоток", - сказав Яворівський, додавши, що не може пригадати, скільки саме залишилось. Натомість журналісти дізналися – від висотки лишилося лише 6%.

"Ми зараз боремося також за практично втрачений наш об'єкт, де письменники могли б лікуватися. Тривають суди, ми суд виграєм, потім касація, апеляція, знову відхиляють, переглядають, такий пінг-понг", - зазначив Сидоржевський.

Наступним приміщенням, яке втратили письменники, стала кав'ярня біля Спілки "Еней". За часів головування Володимира Яворівського вона потрапила у власність приватної особи. Однак екс-очільник Спілки запевнив, що у колись занедбаних льохах "уже фактично був ресторан". "Його ніхто не продавав, воно просто перейшло в оренду і все", - пояснив Яворівський і наголосив, що ніхто з письменників туди вже не ходив, адже не мав грошей.

Комбінація з виведення майна була дуже проста. Згідно з додатковою угодою до договору, за умови, коли орендатор виконає ремонт приміщення і прилеглої території на мільйон гривень, він може претендувати на 50%.

"По вулиці Банковій за часів Яворівського з порушенням чинного законодавства, з порушенням статуту Національної спілки письменників України фірма у незаконний спосіб почала претендувати на частину нашої території, яку вона до того часу орендувала. Тривають суди", - пояснив Сидоржевський.

Нині Яворівський запевняє, що його тоді ошукали, а договір підписував заступник Анатолій Крим.

"На той час Анатолій Крим був, створив ДУМ, департамент управління майном. Це дуже хитра організація, яка була нібито біля Спілки, і разом з тим вона була для відмивання грошей", - зауважила Тарасюк.

Окрім приміщення кав'ярні, також в оренду було здано двоповерховий флігель та гаражі.

За словами експерта з нерухомості Юрія Новосьола, у 2007 році приміщення на Банковій коштувало близько півтора мільйони доларів, а 6-поверхова будівля на Рейтерській могло коштували приблизно 10 млн доларів.

ВідеоКуди зникли десятки приміщень Спілки письменників України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: