Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Злив" даних українців в Telegram: підозру оголосили 25 людям

"Злив" даних українців в Telegram: підозру оголосили 25 людям

У межах спецоперації "Дата" провели 36 обшуків.

У справі про виток персональних даних українців у Тelegram-каналі вже підтверджено злочинну діяльність 25 осіб, одну людину затримано.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров, передає Укрінформ.

"За останні півтора місяці було проведено дуже масштабну роботу із залученням 400 представників Нацполіції. Представники Нацполіції провели велику кількість обшуків, це 36 обшуків. Підтверджено злочинну діяльність 25 осіб. Висунуто відповідні підозри і затримано одну особу. За результатами зазначеної операції було вилучено із незаконного обігу копії 30 баз даних, і це не лише державні реєстри", - розповів Горбенкко.

За його словами, під загрозою втручання також дані з приватних реєстрів: "Як-то банки, оператори поштового зв’язку, телекомуніційні компанії - майже кожен сегмент бізнесу, який містить інформацію про певну діяльність певних осіб".

Горбенко каже, що взаємодія бізнесу і держави є запорукою того, щоб побудувати максимально захищену систему зберігання і обробки персональних даних.

Бо сьогодні "інформація є товаром, і відповідно на цей товар є відвідний попит. Це актуальне питання у всьому світі", - додав заступник міністра внутрішніх справ.

Нагадаємо, скандал з витоком персональних даних українців розгорівся кілька тижнів тому. У Telegram виявили два чатботи, де за номером телефону можна придбати персональні дані українців, зокрема, паспорт, прописку користувача та індивідуальний податковий номер. Спочатку у соцмережах запідозрили, що злиті дані - з "ПриватБанку", потім - із застосунку "Дія". В обох місцях це спростовують.

ТСН.ua запитав фахівця з інформбезпеки та комп’ютерної криміналістики, як "злили" ці дані, хто винен, та які це може мати наслідки. Також він розповів, як уберегтися від шахраїв та що робити, якщо інформація про вас вже опинилися у руках кіберзлочинців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції