"Поверніть нам Ройтбурда": як відреагували у соцмережах на звільнення директора Одеського музею

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед депутатів, які підтримали звільнення, представники БПП, "Батьківщини" та партії Медведчука "ОПЗЖ".

Після звільнення з посади директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда, місцеві активісти оголосили про проведення мітингу на підтримку звільненого художника. Акцію з вимогою "Поверніть нам Ройтбурда" призначено на ранок суботи, 7 вересня.

Тим часом, у Мережі стався бум постів обурених українських посадовців та журналістів. Вони активно публікують дописи, критикуючи рішення Одеської облради.

Зокрема, віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба назвав відомого художника "євроінтегратором". Посадовець написав, що митець, фактично, робив музей ближчим до європейської культури. Кулеба відзначив, що особисто не знайомий із Ройтбурдом, проте цілком підтримує його.

"Те, що він робив в Одесі, по суті, було інтеграцією окремо взятого музею в європейський (і світовий) культурний простір. Ми маємо пам’ятати просту річ: євроінтеграція - це не абстракція, а дуже конкретні стандарти якості нашого життя в політиці, економіці, культурі, способах паркування, сортуванні сміття і далі за списком. Битва за євроінтеграцію відбувається скрізь - від урядових кабінетів до музеїв. Українські совок, постсовок і рагульство нікуди не поділися. Вони завжди готові віджати втрачені позиції у тих, хто намагається запровадити в Україні нормальні європейські стандарти. У цьому разі - зробити крутий європейський музей в Одесі", - йдеться в дописі Кулеби.

З Олександром Ройтбурдом я особисто незнайомий. І хоча він величезний талант, я навіть не фанат його таланту, якщо...

Опубликовано Dmytro Kuleba Среда, 4 сентября 2019 г.

Відомий співак, лідер гурту "Океан Ельзи" та фракції "Голос" Святослав Вакарчук написав, що саме завдяки Ройтбурду музей зазнав кардинальних змін і здійснив прорив в гуманітарній сфері. Вакарчук закликав новопризначеного міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського відреагувати на подію і захистити Ройтбурда.

Коли Олександр Ройтбурд обійняв посаду директора Одеського художнього музею, це стало ознакою змін, сподіванням на...

Опубликовано Святослав Вакарчук Среда, 4 сентября 2019 г.

Колишній генпрокурор України Юрій Луценко також не залишився осторонь звільнення Олександра Ройтбурда. На своїй сторінці у Facebook він назвав митця "Людиною, яка змогла по-новому закохати багатьох в Одесу". За його словами, не побувати на екскурсії в музеї стало моветоном. Ексглава ГПУ зізнався, що його оселю прикрашає картина Ройтбурда "Закоханий Будда". Наприкінці свого поста Луценко із повагою написав: "Тисну руку, Майстре".

«Влюбленный Будда» - так Саша Ройтбурд назвав картину, яка прикрашає наш дім. Вона для мене не тільки гарна художня...

Опубликовано Юрій Луценко Среда, 4 сентября 2019 г.

Представник партії "Удар" Віталій Чепинога наголосив, що призначення Олександра Ройтбурда директором ОХМ було, чи не єдиним логічним кадровим кроком в українській культурі за останні роки. Чепинога у своїй публікації висловив підтримку і віру в Ройтбурда. Політик вирішив прочитати прізвище Ройтбурд задом наперед і, за його словами, виходить герой з іменем Друбтйор, який в ісландських сагах завдяки чарівним грибам, долав "всяку нечесть".

"Гадаю, Ройтбурд Олександр якось обійдеться й без грибів. І таки подолає", - написав Віталій Чепинога.

Якщо прочитати прізвище Ройтбурд (Олександр Ройтбурд ) задом наперед, то вийде - Друбтйор... В давніх ісландських сагах...

Опубликовано Vitalii Chepynoga Среда, 4 сентября 2019 г.

Відома журналістка Соня Кошкіна у соцмережі також розкритикувала рішення одеських депутатів. Вона зазначила, що роботі Олександра Ройтбурда постійно перешкоджали представники "Опоблоку". Спочатку вони були проти його призначення, а зараз регулярно на сесію облради виносили питання про його відставку. Кошкіна наголосила, що навіть, попри обмежене фінансування, втручання в діяльність, митцю вдалося створити культурний куточок, до якого приїздять звідусіль. Чи буде художник боротися за свою посаду, вона не відомила.

"Він - художник світового рівня, чиї картини експонуються від Берліна до Нью-Йорка. З українських - один з найдорожчих. Одеська облрада відстояла своє право жити у вузьких, задушливих, обмежених рамках постсовка. Що ж, залишайтеся в ж.., панове, вам там і місце", - написала журналістка.

Сначала они не хотели его назначать. Вопреки закону. Но что этим оппоблоковским чертям закон? Потом рассказывали, что...

Опубликовано Соня Кошкина Среда, 4 сентября 2019 г.

Крім того, місцева журналістка Ганна Філімонова назвала імена депутатів, які відповідальні за звільнення Ройтбурда. За її словами, це представники "Опозиційного Блоку" - Віталій Саутенков, Владислав Фінік, Роман Сенік, Віктор Баранський, а також Олексій Кобильников.

К любимой четвёрке оппоблока, которая ответственна за увольнение Саши (это Саутенков, Финик, Сеник, Баранский) добавился...

Опубликовано Анна Филимонова Среда, 4 сентября 2019 г.

Також журналісти оприлюднили перелік фракцій, котрі проголосували за звільнення видатного художника. Зокрема, це:

  • фракції  "Опозиційний блок" - 18 "за";
  • фракції "Солідарність" - 12 "за";
  • фракції "Довіряй ділам" - 11 "за";
  • фракція "Наш край" - 4 "за";
  • фракція "Батьківщина" - 3 "за";

Город должен знать своих хероев. ​​Вот и результаты голосования за увольнение Александра Ройтбурда с должности главы...

Опубликовано Юрий Казаков Среда, 4 сентября 2019 г.

Український живописець, народний художник України Іван Марчук говорить, що був радий призначенню Ройтбурда директором музею, адже знає його, як "розумного і великого організатора". 

"Я думаю, що у роботу він додав ту свою енергію. Його широко знають у світі. Є люди, які хочуть і можуть зробити щось для інших. Але також знаходяться ті, у кого з'являється певна заздрість, і вона знищує всі ініціативи, і творчих, і талановитих людей-організаторів, і тоді все йде в прірву", - прокоментував Марчук ТСН.

Відео Одеський художній музей таки очолив Олександр Ройтбурд

Попри шалений спротив місцевих депутатів від "Опозиційного блоку" очільник Одеської облдержадміністрації підписав розпорядження про переможця конкурсу Олександра Ройтбурда. Представникам "Оппоблоку" це не сподобалося. Під час представлення керманича в музей вдерлися депутати з охоронцями. Назвали рішення про призначення незаконним, і навіть пригрозили забрати музей під власне управління.

Одеський художній музей таки очолив Олександр Ройтбурд

Нагадаємо, у березні голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов призначив директором Одеського художнього музею відомого художника Олександра Ройтбурда.

Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею ще 6 грудня, проте депутати облради не призначили його. Найвагомішим аргументом "проти" виявилося уже не раз спростоване звинувачення, що нібито колись художник малював свої картини людськими екскрементами. До того ж представників "Опозиційного блоку" обурили антиросійські висловлювання художника.

"Вони розгорнули проти мене дуже брудну брехливу кампанію цькування. Їх не влаштовує моя політична позиція. Вважаю, що 2 травня 2014 року в Одесі було зупинено наступ "руської весни". Це перемога", - пояснював Ройтбурд. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції