На Донеччині донори платять благодійні внески, щоб здати кров

Дата публікації
Перегляди
4025
На Донеччині донори платять благодійні внески, щоб здати кров

Із донорів здирають гроші за здачу крові

Хочеш стати донором — заплати

У Красноармійську на Донеччині, аби здати кров, донори мають зробити грошовий внесок. Їм пропонують здати 50 грн. Ті, хто приходять віддати свою кров іншим,  таким поворотом подій обурені. Утім медики кажуть, що інакше кров від донорів взагалі не зможуть брати, — йдеться в сюжеті "ТСН.19:30".

Люди розповідають, що донорами стали за покликом серця, а тепер вони мають за це платити. Щоб усе було законно, донори оформляють благодійну допомогу: власноруч пишуть, що бажають розлучитися із 50 грн. Лише після цього лікарі дають відповідний пакет і зливають кров.

У центральній лікарні Красноармійська підтверджують, що беруть гроші із донорів законно. Пояснюють, що тара для заготовки крові коштує 50 грн. Вона складається із двох пакетів: один використовується для заготовки еритроцитарної маси, а інший — для плазми. Медики кажуть, що якщо донори перестануть платити гроші, то їхню кров не буде у що збирати. Лікарі нарікають на брак коштів у бюджеті, проте додають, що силою віддавати кошти нікого не примушують. На підтвердження добровільності демонструють заяви і запевняють, що усі гроші проводять через бухгалтерію.

Читайте також: Лише кожен тридцятий українець може стати донором

Донори оплачують не лише тару, а й свої передбачені законом безкоштовні обіди. Після здачі крові, кожному із його 50 грн повертають 20. В адміністрації лікарні кажуть, що добре усвідомлюють, що платне донорство може вартувати життя їхнім пацієнтам, утім, іншого виходу не мають.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун 

У Донеччині здирають гроші за донорство крові

У Донеччині здирають гроші за донорство крові
Наступна публікація