Психіатр розповів, до яких хвороб можуть призвести думки

Коли людина незадоволена, тіло підкаже, чим хворіти - доктор медичних наук.

Основний ворог людини – її власні думки. Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів Олег Чабан - доктор медичних наук, психіатр Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті №1.

"Думки матеріальні так само, як і емоції. Голова займає 20% маси тіла, а поглинає - 80% енергії. Психіка продовжує підігрівати багаття соматики (тіла з позиції його сприйняття зсередини). Можемо мріяти, що повністю пішли в пустелю та відключились, але так не буває. Навіть під час сну, мозок працює дуже інтенсивно. Вся довготривала пам’ять формується під час сну", - розповідає Олег Чабан.

Психосоматика передбачає, що ми працюємо з вершини піраміди Маслоу.

"Творчість, моральність, вирішення проблем, самоповага, впевненість, досягнення – блокуйте це. Але залишіть воду, їжу, дихання, сон та секс. Зрозуміло, що тоді людина почне опосередковано впливати на своє здоров’я. Вона незадоволена, шукає ці причини, а тіло підкаже їй, чим хворіти. Це буде те, до чого вона схильна або ж такі обставини життя", - каже психіатр.

Найпоширеніші соматичні хвороби: гіпертонія, бронхіальна астма, нейродерміт та рематоїдний артрит. 

"Думки впливають на наші органи. Чи можемо ми вилікувати гіпертонічну хворобу чи інсулінозалежний цукровий діабет? Що ми робимо? Міняємо якість життя. Кінцева точка – повернути людину в соціум, щоб вона була задоволена, із хворобою стабільною, контрольованою та без ускладнень", - каже Олег Чабан.

Ідея Всесвітньої організації охорони здоров'я – поліпрофільний підхід. Він передбачає, що одного пацієнта ходять всі лікарі, в тому числі, займаються зокрема здоров’ям з позиції психосоматики.

Раніше виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвіяла низку популярних міфів про психологічне та психічне здоров'я, зокрема про розлади, депресію, залежності від алкоголю, тютюну тощо. Вона виділила шість основних міфів про психічні розлади.

ВідеоВ яких випадках необхідна консультація психолога - психіатр Олег Чабан

Українці нехтують консультаціями із психологами. І даремно. Адже це не тільки не соромно, а ще й ефективно. Психолог, психіатр, психоаналітик та психотерапевт - розбираємося в усіх нюансах і розвінчуємо міфи - разом із доктором медичних наук і психіатром Київської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1 Олегом Чабаном.

В яких випадках необхідна консультація психолога - психіатр Олег Чабан

Залиште свій коментар

Вибір редакції