Українці примудряються труїтися навіть якісними ліками – медики

Дата публікації
Перегляди
2189
Українці примудряються труїтися навіть якісними ліками – медики

Чиновники твердять, що фальшивих ліків нараховується менше 1% від справжніх

Лікарі розучилися виписувати правильні рецепти, а пацієнти надто переймаються самолікуванням.

Фіктивні ліки потрапляють до споживачів через неліцензовані точки продажу. Таким є висновок Всесвітньої організації охорони здоров'я.

За статистикою цієї організації, у 87% випадків неякісні, невірно марковані чи фальсифіковані медпрепарати купуються поза аптеками. Найчастіше завдяки мережі інтернет, супермаркетам та автозаправкам.

Решта 13% припадає на легальні аптеки чи лікувальні установи.

Ці цифри навела перший заступник голови Державної служби України з лікарських засобів Інна Демченко.

"Найчастіше підробляються в Україні препарати групи "Мезим" (для профілактики захворювань травлення, метаболізму), "Амізон", "Мукалтин", "Фезам", валеріани екстракт і препарати, які найчастіше рекламують", - повідомила вона.

Серед фальсифікату є навіть такі "ліки", котрі становлять серйозну загрозу для життя. Так, Демченко виділила в цьому контексті львівський випадок, коли на неліцензованих складах були виявлені небезпечні препарати, начебто призначені для зниження артеріального тиску.

Разом із тим загальний обсяг виявлених фальсифікованих, неякісних, брехливо маркованих препаратів з-поміж справжніх становить менше 1%, наголосила Демченко.

Радник міністра охорони здоров'я Віктор Чумак уточнив, що обсяг фальсифікату становить 0,6%. І додав, що проблема полягає не стільки в якості препаратів, скільки у неправильному їх призначенні та застосуванні.

"Люди страждають від ліків не тому, що вони неякісні, а тому, що неправильно їх застосовують", - вважає фахівець.

Чумак упевнений, що в Україні необхідно змінювати інфраструктуру надання медичної допомоги.

"На прикладі пілотного проекту з гіпертонії ми побачили ступінь розвалу. Лікарі не вміють виписувати рецепти, хворі не вірять лікарям. І сьогодні рівень самолікування величезний", - пояснив медик.

Раніше повідомлялося, що в Україні технічними новаціями боротимуться із фальсифікацією ліків.