"Дурень": значення карти Таро

"Дурень": значення карти Таро

Карта "Дурень" в Таро нагадує нам про важливість залишатися відкритими до нового. / Фото: ТСН.ua

Карти Таро приховують чимало таємниць.

Карти Таро — це набір карт, які використовуються для ворожіння, самопізнання та духовних практик. Таро виникло в Європі в середині XV століття як гральні карти, але з часом стало інструментом для медитації та передбачення майбутнього.

Зазвичай колода Таро складається з 78 карт: 22 старших арканів і 56 молодших арканів. Старші аркани представляють важливі архетипи та життєві уроки, а молодші аркани складаються з чотирьох мастей (мечі, чаші, жезли і пентаклі), які відображають різні аспекти повсякденного життя.

Кожна карта має своє символічне значення і може інтерпретуватися по-різному залежно від контексту розкладання та запитання, яке ставиться. Ворожіння на картах Таро допомагає людям отримати нові перспективи, розуміння та напрямки у їхньому житті.

Тому пропонуємо вашій увазі трактування кожної карти від езотерикині та майстрині Таро Олени Кузьмич. Ви зможете дізнатися більше про символізм зображення карт, їхню історію, зв'язок з езотерикою, астрологією, кабалою, отримати більше інформації про пряме та перевернуте значення карти. 

Карта "Дурень" (The Fool — анг.) є однією з найвідоміших і найзагадковіших карт у колоді Таро. Вона належить до старших арканів і зазвичай пронумерована як 0 або XXI (іноді без номера взагалі). Розгляньмо її з різного погляду: астрологія, езотерика, історія, пряме та перевернуте значення.

Карта Таро "Дурень": символізм зображення

Символізм карти "Дурень" у Таро зазвичай дуже багатий і багатогранний. Кожна деталь і елемент на малюнку карти має своє значення і глибокий символізм. 

 • Одяг: яскравий одяг "Дурня" символізує невинність, оптимізм і радість. Це може бути натяк на дитячу безтурботність та відкритість до світу.
 • Поза: зазвичай "Дурень" зображений у русі, що символізує початок нової подорожі або циклу. Його невимушена постава вказує на довіру до життя та відсутність страху перед невідомим.
 • Рюкзак на палиці: "Дурень" часто зображений з невеликим рюкзаком на плечі, що символізує мінімальний багаж. Це підкреслює ідею легкості, свободи від матеріальних речей та готовність до нових починань.
 • Квітка в руці: біла троянда в руці "Дурня" символізує чистоту, невинність і красу життя. Це також може вказувати на духовну чистоту і готовність приймати нові враження.
 • Собака: собака, що часто зображується біля ніг "Дурня", символізує вірність, захист і інстинкти. Він може бути уособленням підсвідомості, яка підказує і захищає на шляху.
 • Прірва: "Дурень" часто стоїть на краю прірви або обриву, що символізує ризик, невідомість і новий початок. Це підкреслює необхідність довіри до себе та до Всесвіту, навіть якщо майбутнє має невизначений вигляд.
 • Сонце: Сонце на задньому плані символізує ясність, життєву силу і божественне керівництво. Воно підкреслює оптимізм і надію, супроводжуючи "Дурня" на його шляху.
 • Гори на задньому плані: гори часто зображаються на задньому плані карти і символізують досягнення, виклики та зростання, що чекають попереду. Вони також можуть вказувати на духовні висоти, до яких прагне "Дурень".

Кожен елемент на карті "Дурень" має глибоке символічне значення, яке відображає основну ідею цієї карти — початок нового шляху, відкритість до нового досвіду, довіру до життя та оптимізм. Карта нагадує про необхідність залишатися відкритими до нових можливостей і готовими до несподіваних поворотів долі.

Карта Таро "Дурень": історія 

"Дурень", або "Жартівник", була однією з перших карт, яка з'явилася у європейських картярських колодах в Середньовіччі. Вважається, що його образ виник від середньовічних блазнів або мандрівних жебраків. У Таро він зображує людину на початку своєї подорожі з мінімальним багажем і з оптимістичним настроєм.

Карта Таро "Дурень": астрологія

В астрології карта "Дурень" часто асоціюється з планетою Уран, яка символізує несподіванки, зміни, індивідуалізм і революцію. Уран приносить нові починання та раптові події, що чудово відповідає значенню "Дурня" як символу нових починань і непередбачуваності.

Карта "Дурень" в Таро зазвичай асоціюється з астрологічним знаком Водолія. Це пов’язано з планетою Уран, яка є покровителем Водолія і символізує непередбачуваність, нові починання, індивідуалізм і революційні зміни, що відповідає сутності "Дурня". 

Карта Таро "Дурень": езотерика

В езотериці "Дурень" символізує початок духовного шляху, інтуїцію та потенціал. Він представляє чистий аркуш, відкритість до нових можливостей та довіру до Всесвіту. Карта також пов'язана з ідеєю безтурботності та відмови від матеріальних благ на користь духовного зростання.

Карта Таро "Дурень": пряме значення 

У прямому положенні "Дурень" означає:

 • Нові починання: початок нових проєктів, подорожей або життєвих шляхів.
 • Оптимізм: позитивний настрій, віра в краще.
 • Спонтанність: необхідність діяти, не обдумуючи все до дрібниць.
 • Віра у Всесвіт: довіра до життєвих процесів і віра у власні сили.
 • Безтурботність: відсутність турбот про майбутнє, життя в моменті.

Карта Таро "Дурень": перевернуте значення 

У перевернутому положенні "Дурень" може означати:

 • Нерозсудливість: ризиковані або погано обдумані рішення.
 • Імпульсивність: дії без належного планування чи передбачення наслідків.
 • Страх змін: страх перед новими починаннями або незнанням.
 • Втрата довіри: відчуття недовіри до себе або до оточення.

Карта Таро "Дурень": кабала

Щодо єврейського алфавіту, карта "Дурень" пов’язується з літерою "א" (алеф). Алеф є першою літерою єврейського алфавіту і символізує початок, потенціал і чистоту. Це чудово відображає символіку "Дурня" як початку нового шляху та відкритості до нових можливостей.

Карта Таро "Дурень": значення на кабалістичному древі життя

 • Кетер (Корона): Сефіра, яка представляє найвищий рівень божественної свідомості та єдності з божественним. Це початкова точка творіння і джерело всіх проявів.
 • Хокма (Мудрість): Сефіра, що символізує чисту, непроявлену мудрість та інтуїцію.

У кабалістичній системі "Дурень" символізує стан чистого потенціалу, який існує перед творінням. Він представляє початок духовної подорожі, момент перед проявом, коли все ще можливо. Алеф, перша літера алфавіту, символізує єдність та нескінченність, що відповідає невинності та безмежним можливостям "Дурня".

У контексті кабали "Дурень" також може бути асоційований з поняттям Айн Соф (אין סוף), що означає "нескінченність" або "безмежність". Айн Соф є концепцією нескінченного божества, що передує творінню. Це нескінченна енергія і потенціал, з якого виникає все те, що існує, що збігається з сутністю "Дурня" як символу чистого потенціалу і нових починань.

Таким чином, карта "Дурень" у контексті кабали є глибоким символом початку духовного шляху, невинності, потенціалу та чистоти. Вона пов'язана з найвищими рівнями божественної свідомості і представляє перший крок на шляху до мудрості і розуміння.

Карта "Дурень" в Таро нагадує нам про важливість залишатися відкритими до нового, довіряти власній інтуїції та не боятися робити перший крок на шляху до незвіданого. Вона заохочує нас приймати зміни і бачити кожну ситуацію як можливість для зростання та навчання.

Астрологія, тарологія, нумерологія, ворожіння, віщування, мольфарство, екстрасенсорика — не є науками і передбачення не завжди справджуються на 100%. Інформація досить часто має розважальний характер, тому сприймати її потрібно не серйозно, а лише як імовірність подій, творцем яких може стати кожна людина, якщо матиме сили духу та натхнення змінити своє життя на краще. 

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація