Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Без нас "ополченці" на Донбасі не протягнули б і місяця — російський військовий

Контрактник каже, що тільки дурні люди можуть вірити, що на Донбасі немає російської армії.

Колишній військовослужбовець-контрактник російської армії на умовах анонімності розповів "Кашину", як чинні військові РФ потрапляють на Донбас.

Контрактник розповів, що їхній підрозділ восени 2014 року відправили на навчання в Ростовську область на кордон з Україною. Про те, що вони їдуть у Донецьк, військовим оголосили на вечірньому шикуванні, хоча до цього всі розуміли, що їх відправлять на Донбас.

Колона з КамАЗа і чотирьох бойових машин перетнула ділянку російсько-українського кордону, яку охороняли російські спецпризначенці. Перед цим військові перефарбували свою техніку, щоб її не можна було впізнати.

"Наша техніка, ми тільки номери на машинах і знак бригади зафарбували, написали на техніці – "За ДНР", в такому стилі, щоб не "спалили" нас. Потім, коли у частину повернулися, довелося самим же все це і відмивати", - сказав він.

Коли військові приїхали в Донецьк, вони підпорядковувалися місцевому командуванню бойовиків "ДНР". Співрозмовник "Кашина" і його товариші були на Донбасі два тижні, а потім настало перемир'я і вони поїхали назад до Росії.

ВідеоВ Україні перебувають щонайменше 12 тисяч російських військових

Російський військовий каже, що офіційно він був на навчаннях в Ростовській області, але навіть коли він був у Донецьку, то продовжував значитися військовослужбовцем.

Контрактник заявляє, що тільки дурна людина може вірити в те, що російської армії немає на Донбасі.

"Всі знають, що є вона там. Без російської армії ці ополченці не протягнули б і місяця. Тому наша армія постійно їм допомагала", - сказав він.

Військовий зазначив, що влітку 2014 року на Донбасі були потужні бої за участю російської армії, а зараз там позиційні бої, в яких бере участь артилерія і піхота.

Він усвідомлює, що у разі, якщо б він потрапив у полон, від нього відреклися б у Міноборони.

"Від нас би теж відхрестилися. Якби упіймалися, нам потрібно було б говорити, що ми – добровольці, найманці, самі приїхали воювати. Військ російських на Донбасі немає. Нічого не знаємо, нічого не чули", - говорить він.

Контрактник згадує, що до них у частину приїжджав заступник командувача Південним військовим округом по роботі з особовим складом і проводив бесіду на цю тему.

"В основному, давав нам наставницькі слова, обіцяв, що нікого не залишать в біді, якщо загинемо, не дай Бог, то додому в трунах привезуть, все нормально буде. Радив нам всім у Донецьку говорити, що ми – ополченці, з дитинства тут живемо на вулиці Леніна чи якогось іншого комуніста", - розповідає співрозмовник "Кашина".

ВідеоНа Донбасі загинуло щонайменше 500 російських військових

Після "відрядження" на Донбас військовослужбовець звільнився з армії. Він каже, що братиме участь у війні лише тоді, коли на територію Росії ввійде противник. Він вважає, що війна на Донбасі триватиме довго.

"Мені здається, там все це надовго. Ополченці не хочуть закінчувати війну. Українську армію теж вперед ведуть. Так все і буде продовжуватися. Ніхто не відступиться. А все вирішиться в результаті одного серйозного бою, коли одна сторона повністю придушить іншу. Але, коли це станеться, Бог його знає", - говорить він.

Нагадаємо, міжнародні експерти презентували збірку доказів присутності російських військ на Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції