Бойовики могли викрасти вченого з Донецька через "неправильну переписку у Facebook"

Родичі Ігоря Козловського розповіли подробиці його затримання.

Відомого вченого-релігієзнавця, викладача одного з донецьких вишів Ігоря Козловського могли викрасти "через неправильне листування у Facebook".

Про це телеканалу "Дождь" розповіла дружина вченого Валентина Козловська.

Вона розповіла, що її чоловік був викрадений у місті, при цьому бойовики забрали у нього ключі від квартири. Після цього вони прийшли додому до Козловського і провели там обшук, причому обшук відбувався двічі. У бойовиків не було документів і ордера на обшук, вони не викликали понятих.

"Сусіди тільки бачили, що в квартиру заходили люди в штатському, щось там чули, як книги падали, потім вони виходили, їхали", — розповіла Валентина Козловська.

Дружина вченого додала, що говорила по телефону з одним із присутніх у квартирі, і він сказав їй, що Козловського затримали через "неправильну переписку у фейсбуці".

Племінник Ігоря Козловського Денис у групі підтримки вченого у Facebook повідомив, що зв'язок з вченим зник 27 січня. Зараз в Донецьку знаходиться його дружина, яка намагається отримати якусь інформацію про його долю. Все, чого їй вдалося досягти на даний момент, - у "МГБ" прийняли заяву про зникнення чоловіка.

"Про його точне місцезнаходження, органи, які здійснювали арешт, причини затримання, можливі звинувачення достеменно нічого не відомо", - зазначив Денис.

Нагадаємо, раніше бойовики викрали одного з керівників волонтерської групи "Відповідальні громадяни" Марину Черенкову. Її затримали представники "міністерства держбезпеки ДНР" в її квартирі в Донецьку.

Пізніше донецький волонтер Енріке Менендес написав, що Черенкова вийшла на зв'язок і підтвердила, що знаходиться в "МГБ". Доступу до неї немає і перспективи звільнення туманні.

Масові арешти у Донецьку почалися після того, як невідомі спробували підірвати пам'ятник Леніну на центральній площі міста. Журналіст Олексій Мацука написав у Facebook, що терористи вриваються в будинки до людей, проводять обшуки і вилучають майно.
 

У центрі Донецька підірвали пам’ятник Леніну

Невідомі заклали вибуховий пристрій біля підніжжя "вождю пролетаріату". Вибух помітно пошкодив монумент, але той устояв. Влада так званої "ДНР" уже назвала підрив Леніна актом тероризму та звинуватила в ньому українських націоналістів. Поки що відповідальності за підрив Леніна ніхто на себе не взяв. 

 

Журналіст Денис Казанський підтверджує цю інформацію і повідомляє подробиці того, що відбувається в місті.

"До людей вриваються в квартири. Людей відвозять у невідомому напрямку без всіляких пояснень, і родичі потім бігають і шукають у кого їх викуповувати — МДБ, у "Сомалі", у "Спарти"? Відвозять не проукраїнських активістів (їх там давно немає). Забирають тих, на кого "стукають" сусіди і колеги по роботі, вірних протестантських церков, а то і просто звичайних людей, які нещодавно побували на території України", — написав у Facebook Казанський.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: