Бойовики в останню мить зірвали обмін полоненими, що готувався три місяці

У списку на визволення були офіцери ще з "Іловайського котла".

Ватажки терористів "ДНР" зірвали обмін полоненими. В останню мить вони висунули вимоги, погодитися на котрі українські переговорники не могли з міркувань безпеки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Обмін готувався протягом трьох місяців. Сторони вийшли на "фінішну пряму" процесу два дні тому. З українського боку в процесі активну участь брали волонтери, військові та працівники СБУ.

Маріупольський суд змінив санкцію для обвинувачених у бандитизмі, пограбуваннях і вбивствах осіб із тримання під вартою на домашній арешт. Ця юридична формальність дозволяла вивести обумовлених із бойовиками кримінальних авторитетів із зали суду, посадити в автобуси та вирушити на лінію розмежування сторін.

Усього було домовлено про обмін у форматі 13 на 13. Серед полонених українських військових мали б звільнити офіцерів, які провели в неволі рік після трагічних подій під Іловайськом.

Однак в останній момент бойовики несподівано висунули нові вимоги. Зокрема йшлося про проведення обміну на території, підконтрольній "ДНР", а не нейтральній смузі.

Переговори тривали більше доби на самісінькій передовій. І завершилися фіаско. Тримісячна копітка праця провалилася. Однак військові не втрачають віри в можливість звільнення своїх побратимів і збираються продовжувати пошук шляхів їх обміну.

Нещодавно у СБУ розповіли, скількох полонених українців утримують на Донбасі та в Росії. Радник голови спецслужби Юрій Тандіт озвучив цифру 170 чоловік.

Зокрема рік бойовики не віддають Україні полоненого полковника розвідки Івана Без'язикова. Офіцер був керівником групи переговірників щодо вивезення загиблих і поранених після бою. Його разом із двома колегами бойовики захопили в полон.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Бойовики зривають обмін полоненими

На Донеччині другу добу намагаються визволити українських бійців, які потрапили у ворожу неволю.  Волонтери, СБУ і військові намагаються виміняти наших героїв на маріупольську банду, яка вбивала людей та займалася пограбуваннями. Суд відпустив підозрюваних  під формальний домашній арешт, щоб дати змогу провести обмін. Зрештою протилежна сторона від обміну відмовляється. Тримісячна копітка робота волонтерів провалилася. У батальйоні “Донбас” здаватися не збираються.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: