Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чим завершилися перемовини контактної групи у Мінську. Підсумки зустрічі

Представники бойовиків уникають обговорення обміну полонених. 

У Мінську завершилися перемовини тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Про це повідомила Дарка Оліфер - прес-секретар представника України у Мінську та екс-президента Леоніда Кучми.

Під час зустрічі учасники переговорів зачепили тему загострення ситуації на Донбасі та обстріли бойовиків із забороненого домовленостями озброєння, а українська сторона наполягала на необхідності відновлення контролю за кордоном.

"Україна констатує: відновлення контролю за цією ділянкою державного кордону сприятиме поліпшенню ситуації з безпекою. Тому ми наполягаємо на обговоренні цього питання в рамках Тристоронньої контактної групи, а також на допуск до цієї ділянки кордону представників СММ ОБСЄ. До тих пір, поки не буде вирішено блок питань з безпеки, неможливо рухатися вперед у врегулюванні політичних, гуманітарних та соціально-економічних проблем", - йдеться у повідомленні Оліфер.

Також вона додала, що представники бойовиків на окупованих територіях не йдуть на обговорення питання щодо обміну полоненими та не допускають представників ОБСЄ до людей, яких незаконно утримують терористи.

Окрім цього, українська сторона стурбована систематичними атаками  представників ОРДЛО на безпілотники СММ ОБСЄ. Тільки цього тижня в результаті обстрілу один апарат був збитий і два пошкоджені. Оліфер наголосила, що бойовики збирають інформацію про розташування української військової техніки.

"Також в ході засідання економічної підгрупи Україна акцентувала увагу на неприпустимість формування так званої квазінормативної бази, в першу чергу, в податковій сфері, а також неприйнятність справляння незаконних платежів з суб'єктів господарювання, які розташовані на непідконтрольною Україні частини Донбасу", - резюмувала речниця Кучми.

Нагадаємо, раніше представник української сторони у підгрупі щодо Донбасу заявляв, що  питання введення збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбас не піднімається на засіданнях підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи в Мінську. На попередній зустрічі у Мінську перемовники погодили три пілотні точки, де мають розвести війська і відвести озброєння. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції