Генштаб розформовує бойовий добровольчий підрозділ "Карпатська Січ"

Бійці не хочуть іти кухарями в інші частини та пишуть рапорти на звільнення з лав армії.

"Карпатську Січ" розформовують. Добровольці, котрі від початку АТО воюють на сході, тепер не потрібні у Збройних силах України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Свій бойовий шлях "Карпатська Січ" почала два роки тому – одразу, як почалась війна. Спочатку добровольчим батальйоном бійці пройшли Вуглегірськ, Дебальцеве, Піски та Донецький аеропорт. Згодом як зведена штурмова рота увійшли до складу 93-ї механізованої бригади та боронили позицію "Мурашник" – найближчу до злітної смуги зруйнованого літовища.

При цьому добровольці завжди були зразковими в бою і тверезими на відпочинку. "Воювали без будь-яких зауважень. Є в нас загиблі, є в нас покалічені, є в нас поранені бійці", - кажуть військові.

Декілька місяців тому "Карпатська Січ" разом з усією 93-ю бригадою вийшли на ротацію. І вже у тилу бійців приголомшила новина – їх підрозділ більше непотрібний.

"Певний час я намагався питання якось залагодити, думав, що якось вдастся мені знайти порозуміння із військовим командування. Але декілька днів назад мені чітко сказали, що з цього нічого не вийде – "Карпатська Січ" повинна бути розупщена, розкидана по всій бригаді, навіть по всьому фронту", - заявив командир Олег Куцин.

ВідеоКарпатську Січ розформовують

У Генеральному штабі заявили, що на папері "Карпатської Січі" ніколи не було, а була зведена рота. І ось тепер, поза АТО для її бійців просто немає штатних бойових посад, тому й запропонували йти на ті, що є – керівник польової лазні, кухар, такелажник тощо. "Посади якісь другорядні, не бойові", - обурені в "Карпатській Січі".

"Усім їм пропонуються посади у складі бригади. Так само, якщо військовослужбовці не згодні із рішенням, пропонується можливість перевестись у інші підрозділи та інші військові частини", - пояснив речник генштабу Владислав Селезньов.

Тоді ж, коли "Карпатська Січ" воювала, штатний розпис батальйону нікого не цікавив. "Радіотелеграфіст записана. А по факту я тут заступаю від моменту присяги на передову позицію", - розповіла дівчина-доброволець із позивним "Зая".

Із самого початку при легалізації добровольців "Карпатська Січ" ставила лише одну умову – зберегти підрозділ разом. Тепер всі домовленості ламаються. На цей момент з "Карпатської Січі" подали заяви на звільнення 70 людей, в тому числі командир Олег Куцин.

Речник ГШ ЗСУ Владислав Селезньов пообіцяв, що у генштабі все-таки спробують знайти компроміс. І, можливо, бойова історія "Карпатської Січі" не загубиться у військовій бюрократії.

Як стало відомо, у ніч проти 14 квітня у Боярці під Києвом військова прокуратура та спецпризначенці розпочали штурм бази скандальної добровольчої роти "Торнадо"Бійці розформованої ще влітку минулого року підрозділу МВС забарикадувалися у будівлі.

Кореспондент ТСН Євген Назаренко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: