Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Колядники з вертепом дісталися самісінької передової АТО під Авдіївкою

Серед волонтерів є вдова Героя Небесної Сотні.

Завершення новорічних свят на фронті ознаменувалось збільшенням потужності та кількості ворожих атак на позиції українських військових. Попри це, волонтери продовжують вітати вояків навіть на передовій лінії АТО, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колядування та вертепні дійства часто відбуваються під акомпанемент автоматних черг. Приміром, у Старій Авдіївці ворог не замовкає навіть у світлу частину доби і використовує гранатомети для того, щоб тримати в напрузі воїнів. Боєць "Санта" радий гостям із Хмельниччині, котрі так само звикли до небезпеки та не бояться приїздити з колядою до оборонців авдіївської промзони. "У кожного свій фронт, у жінок він такий – любити, берегти", - каже одна з колядниць Тетяна Бондарчук, дружина Героя Небесної Сотні. Її чоловіка розстріляли на Інститутській 20 лютого 2014 року, і від початку війни вона їздить на фронт і всюди бере із собою фото коханого. "Я щоразу, як їду, беру його в зону АТО, він мене захищає", - каже Тетяна.

ВідеоДобровольці під Авдіївкою відзначають свята під звуки пострілів

Що ближче до кінця добігають новорічні гуляння, то активніше ворог. Сьогодні на промзоні стріляли і вдень, але вогонь по всій лінії фронту не заважає волонтерам вітати вояків.

Добровольці під Авдіївкою відзначають свята під звуки пострілів

Відомий на Хмельниччині бард Ігор Білий виконує пісні про наболіле – про так зване перемир’я та російський "братній народ", який пішов війною на українську землю. Ці пісні, серед інших, слухає білорус із позивним “Ганс”.  Він іще на батьківщині захотів записатися у батальйон “Донбас”, після чого мав довгу розмову в комітеті держбезпеки, а в підсумку був змушений виїхати з рідної країни. На власних плечах він витяг десятки поранених українських воїнів, а також перетягав багато будматеріалів і викопав чимало траншей. "Працюю лопатою добре. Мабуть, це від картоплі в Білорусі", - жартує він. Вдома "Ганс" не був уже два роки, але про українське громадянство не мріє, а хоче повернутися на рідну землю – навіть якщо для цього ще й доведеться відсидіти в тюрмі. "Ну, якщо років три, то можна", - каже він.

Але побратими наразі не планують відпускати білоруса, і натомість навчають його українських традицій. Один із таких уроків припадає на свято нового року за юліанським календарем. "Будемо його навчати наших щедрівок і засівалок, буде співвідношення білоруських традиції і українських", - кажуть оборонці Авдіївки.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції