Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комбайнери з Донеччини поділилися досвідом "хлібного перемир’я" біля лінії фронту

Хліборобам доводилося на ходу вистрибувати з комбайнів і тікати від загрози обстрілів.

Хлібне перемир'я мало початися на Донбасі в перший день липня. Припинити вогонь з обох сторін домовились у Мінську, бо час збирати врожай, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Про цілковиту готовність зачохлити гармати заявляли напередодні і бойовики ОРДЛО, і штаб українських Об'єднаних сил. Але говорити, що із настанням визначеної дати замовк увесь фронт, підстав немає: вночі доволі потужний ворожий стрілецький обстріл зафіксовано в районі Новоолександрівки на Луганщині, а згодом ховатися довелося цивільним мешканцям Зайцевого, що неподалік окупованої Горлівки. "Порушуючи режим перемир’я, зокрема режим хлібної тиші, ворог застосував зброю, заборонену мінськими домовленностями, зокрема 120-міліметрові міномети", - розповів прес-офіцер СЦКК Роман Юрчило. На щастя, люди там не постраждали, але шкоди російські міни наробили чимало.

ВідеоПопри оголошене перемир'я, вночі бойовики обстріляли Новоолександрівку та Зайцеве

Хлібне перемир'я мало початися на Донбасі сьогодні. Припинити вогонь з обох сторін домовились у Мінську, бо час уже збирати врожай. Про цілковиту готовність зачохлити гармати заявляли напередодні і бойовики ОРДЛО, і в штабі українських Об'єднаних сил. Журналісти ТСН поїхали у найгарячіші точки, аби перевірити, чи дотримуються бойовики домовленостей. 

Попри оголошене перемир'я, вночі бойовики обстріляли Новоолександрівку та Зайцеве

На маріупольському напрямку важкої зброї чужинці не застосовували, тож від самого ранку на полях з’явилися комбайни. Хлібороби визнають, що працювати за крок од передової їм не надто комфортно, але принаймні в неділю небезпек для цього не було. "Ми вже пережили знаєте скільки? Були хлібні, шкільні, різдвяні, пасхальні перемир’я, яких тільки не було! Але після шостої вечора перемир’я заканчується будь-яке! Сьогодні, я нічого не скажу, було тихо. Дай Бог, щоби так і було", - каже комбайнер Сергій. Минулорічне хлібне перемир’я запам’яталося комбайнерам на все життя. "Було веселе збирання в нас! Було тихо-тихо, в потім в один чудовий день нам дозволили до шостої збирати. За десять шоста на ходу комбайни глушили, вистрибували і їхали – ось так було", - розповів Олексій.

Як повідомлялося, населений пункт Золоте-4 у Луганській області взяли під контроль українські військовослужбовці. Цю інформацію виданню підтвердив представник прес-центру Об'єднаних сил підполковник Віктор Шубец. "Звільнено Золоте-4 Луганської області. Він під контролем України", - йдеться в повідомленні.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний 

Залиште свій коментар

Вибір редакції