Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС України попередив світ про загрозу епідемій через атаки Авдіївки бойовиками

Намагаючись просунутися вглиб "сірої зони", бойовики обстрілюють в тому числі Донецьку фільтрувальну станцію, зазначили у відомстві.

В Україні глибоко стурбовані триваючим загостренням ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей, яке спричинене збільшенням кількості збройних провокацій проти підрозділів ЗСУ з боку бойовиків за підтримки Росії.

Про це йдеться в заяві МЗС України.

"Починаючи з 5 березня ц. р., Росія і підтримувані нею бойовики значно активізували обстріл в районі н. п. Авдіївка. Основне завдання - розширення підконтрольній території та просування вглиб так званої "сірої зони", - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

З цією метою, зазначають в МЗС, російським командуванням т. н. "1 Армійського корпусу" сформована угрупування сил і засобів у складі тактичної групи загальною чисельністю до 800 бойовиків, посилена важким озброєнням, в т. ч. танками до 10 од., бойовими броньованими машинами до 30 од., артилерійськими знаряддями (калібру 122-мм і 152-мм типу "Мста-С", "Гіацинт", "Гвоздика", "Нона-С") до 13 од., мінометами калібру 120 і 82 мм до 20 од., а також 122-мм РСЗВ "Град" - до 4 одиниць.

"Наявні дані підтверджують, що Російська Федерація і бойовики цинічно порушують досягнуті в Мінську протягом 2015 р домовленості щодо відведення важких озброєнь калібром 100 мм і вище, а також танків, артилерійських снарядів калібром до 100 мм і мінометів калібром до 120 мм (включно)", - відзначили в МЗС.

У МЗС нагадали, що за останню добу з боку бойовиків зафіксовано 71 випадок порушення припинення вогню по позиціях ЗС України, в т. ч. 26 обстрілів із забороненого озброєння.

"Середньодобова інтенсивність обстрілу в н. п Авдіївка та прилеглих до неї районах залишається на високому рівні і становить близько 30 обстрілу. При цьому бойовики активно використовують танки, артилерію і міномети", - констатують у міністерстві.

Українські дипломати відзначають, що обстріл позицій ВС України і збройні провокації в районі Авдіївки призводять не тільки до втрат серед українських військовослужбовців і цивільного населення, але й до знищення критичних об'єктів промисловості та життєзабезпечення, що може призвести до гуманітарної катастрофи в регіоні.

"Росія повинна розуміти, що у разі руйнування Донецької фільтрувальної станції, відновлення якої її представники погодили в рамках Робочої підгрупи з соціально-економічних питань Тристоронньої контактної групи, в регіоні може спалахнути епідемія дизентерії та гепатиту", - підкреслили в МЗС.

Також в МЗС України констатують, що триває цілеспрямоване блокування бойовиками за підтримки РФ роботи спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Відмова російської сторони надати гарантії безпеки для першого заступника голови СММ ОБСЄ А. Хуга, який намагався відвідати Авдіївку в суворій відповідності з мандатом Місії, підтриманим у тому числі Російською Федерацією, - наочне тому підтвердження", - йдеться в заяві.

мапа АТО на 13 березня 2016 року
Інформаційно-аналітичний центр РНБО

У свою чергу, нагадують у міністерстві, українська сторона відразу дала необхідні гарантії безпеки спостерігачам СММ і готова всебічно сприяти ефективному здійсненню ним своїх функцій.

"Очевидно, що неупереджений і об'єктивний моніторинг та верифікація Місією режиму припинення вогню, інші аспекти Мінських домовленостей і подальше інформування міжнародного співтовариства про реальний стан справ з їх імплементацією абсолютно невигідні Москві", - переконані в МЗС України.

Саме цим, вважають в українському міністерстві, пояснюється і відсутність досі повного і безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всіх тимчасово непідконтрольним Україною ділянках російсько-українського державного кордону в Донецькій і частково Луганській областях.

"Україна і надалі буде залишатися відданою Мінським домовленостям і докладати цілеспрямовані зусилля з метою їх імплементації в повному обсязі. При цьому, як і раніше, продовжувати дотримуватися принципової позиції, що запорукою успішного виконання політичних, соціально-економічних і гуманітарних аспектів Мінських домовленостей є комплексне виконання їх військово-безопасностностного блоку", - підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, протягом минулої доби найбільш гаряче було на донецькому напрямку. За даними керівника прес-служби АП з питань АТО Олександра Мотузяника, там зафіксовано 62 випадки обстрілу позицій українських військових. Кожен третій – з важкого озброєння. Зокрема, біля Авдіївки бойовики двічі відкривали вогонь з танків, здійснили артилерійський обстріл зі 122-мм гармати і випустили 63 міни з мінометів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції