Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Донеччині можуть створити ще п'ять демілітаризованих зон - ЗМІ

У зоні конфлікту хочуть забезпечити водопостачання для 2 мільйонів людей.

На наступному засіданні контактної групи в Мінську сторони можуть розглянути новий план, розроблений Міжнародним комітетом Червоного хреста, який передбачає створення додаткових зон безпеки.

Про це пише російське видання Коммерсантъ з посиланням на джерело.

Незабаром може початися обговорення нової концепції, що передбачає створення п'яти демілітаризованих зон уздовж лінії зіткнення. Як зазначає співрозмовник видання, з новим документом вже ознайомилися учасники мінських переговорів з Києва, Москви, а також представник проросійських бойовиків, які окупували Донецьк і Луганськ. Зазначається, що на стадії знайомства з документом неприйняття він ні в кого не викликав.

Нова концепція передбачає створення демілітаризованих зон безпеки навколо великих інфраструктурних об'єктів регіону.

"Система водопостачання в Донецькій і Луганській областях взаємопов'язана; тобто вона постачає воду в населені пункти як підконтрольні, так і не підконтрольні українському уряду,— йдеться в документі.— Під час воєнних дій частина інфраструктури водопостачання була пошкоджена і продовжує відчувати наслідки військових дій, що ставить під загрозу постачання населенню води. Таким чином, кілька територій з життєво важливими об'єктами інфраструктури водопостачання ідеально підійшли б для створення зон безпеки".

З п'яти інфраструктурних об'єктів, навколо яких пропонується створення демілітаризованих зон, два розташовані на підконтрольній Україні території : Петровський водозабір і водопровід, який йде від нього у Луганськ, а також насосна станція в місті Кірове в Донецькій області та водопровід від неї до фільтрувальних станцій в Горлівці.

Два об'єкти розташовані безпосередньо на лінії зіткнення — Донецька фільтрувальна станція з водопроводом від неї в Донецьк і водопроводи між Золотим і Первомайськом в Луганській області. Ще один об'єкт - на території, яку окупувала "ДНР" — це Верхньокальміуська фільтрувальна станція. В її резервуарах зберігається понад 300 тонн зрідженого хлору, і в документі міститься застереження: якщо станція отримає пошкодження, "резервуари під тиском можуть дати текти і зріджений хлор відразу перетвориться в дуже велику кількість газоподібного хлору": в результаті такої аварії можуть постраждати до 400 тис. осіб.

Від роботи цих центрів залежить подача води для майже 2 млн людей, які проживають по обидва боки лінії розмежування, пояснили виданню в МКЧХ.

Кордони нових зон сторонам пропонується чітко визначити і позначити їх на місцевості спеціальними знаками. Ці території повинні бути демілітаризованію

Один з ватажків терористів "ДНР" Денис Пушилін сказав виданню, що не готовий поки що оцінювати перспективність цього проекту і що конкретної дати, коли він буде винесений на обговорення мінської групи, поки що немає".

Раніше представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Євген Марчук заявив, що в Мінську визначили ще чотири ділянки на лінії розмежування на Донбасі, на яких відбудеться розведення українських військових і бойовиків. За його словами, ці ділянки будуть визначені 5 жовтня у разі, якщо нинішнє перемир'я на Донбасі буде успішним і успішно пройде розведення сил на перших трьох ділянках в зоні АТО.

Нагадаємо, що 21 вересня, в Мінську було підписане рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі. Прес-секретар представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що досягнута в Мінську домовленість про відвід військ і озброєння стосується трьох ділянок – Станиці Луганської, Золотого і Петровського.

Залиште свій коментар

Вибір редакції