Обвинувачення проти ватажка бойовиків "Гіві" передали до суду

Терористу світить максимальне покарання.

Головна військова прокуратура завершила досудове розслідування у справі проти ватажка незаконного збройного формування "Сомалі" Михайла Толстих, відомого за прізвиськом "Гіві".

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Обвинувальний акт стосовно терориста переданий до суду для заочного засудження.  У тексті вказано, що слідчі зібрали беззаперечні докази участі "Гіві" у веденні агресивної війни проти України, його причетності до вбивств та катування українських силовиків.

"… Толстих обґрунтовано обвинувачується у тому, що він у період із травня 2014 року по січень 2015 року, будучи ватажком НЗФ "Сомалі" терористичної організації "ДНР", виконуючи відведену йому роль представниками влади Російської Федерації, брав участь у веденні агресивної війни проти України, організував у січні 2015 року поблизу Міжнародного аеропорту "Донецьк" імені Сергія Прокоф'єва терористичні акти проти військовослужбовців сил АТО, що спричинило загибель дев'яти людей та інші тяжкі наслідки, а також вчинив жорстоке поводження з полоненими українськими військовослужбовцями, в тому числі Ігорем Брановицьким, який нагороджений президентом України орденом "Золота Зірка" Героя України посмертно", - йдеться у тексті повідомлення.

Примітно, що за вчинення особливо тяжких злочинів проти громадської безпеки, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку передбачене максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі. 

Нагадаємо, головна військова прокуратура повідомила про підозру ватажку незаконного збройного формування "Сомалі" бойовику "Гіві" ще в червні цього року.

Як наголосили у відомстві, бойовику, справжні дані якого - Михайло Сергійович Толстих, повідомили про підозру у створенні, керуванні та участі в терористичній організації, співучасті у веденні агресивної війни та у порушенні законів та звичаїв війни, а саме жорстокому поводженні з військовополоненими, а також у викраденні людей та позбавленні їх волі.

Залиште свій коментар

Наступна публікація