Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія посилила військову присутність в Азовському морі

До акваторії увійшов новий корабель.

Угрупування Росії в Азовському морі було посилено малим протичовновим кораблем “Єйськ” ВМФ РФ. Як повідомляє “Український мілітарний портал”, напередодні корабель пройшов арку мосту поблизу Керчі в напрямку Азовського моря.

Портал зазначає, що “Єйськ” було спущено на воду у 1989 році на заводі “Ленінська кузня” (“Кузня на Рибальському”) у Києві. У 1990 році увійшов до складу 181-го дивізіону малих протичовнових кораблів 184-ї бригади охорони водного району Чорноморського флот ВМФ СРСР з базуванням у місті Поті в Грузії.

Після розпаду СРСР корабель перебазували до Севастополя, а зі створенням у 90-х Новоросійської ВМБ Чорноморського флоту корабель в складі частини було перебазовано до Новоросійська і під розподіл флоту не підпадав. У 2017-у році він пройшов доковий ремонт на захопленому 13 судноремонтному заводі у Севастополі.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції