Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Село на Луганщині між двох світів війни. Мешканці Новоолександрівки просяться до України

Навіть батьки місцевого бойовика лікуються на українському боці.

Українські військові намагаються повернути Україні серця співвітчизників на Донбасі. У селі Новоолександрівка, що у сірій зоні, бойовики гуляють, як у себе вдома. Втім, місцеві мешканці, хоча і залякані ворогом, пошепки просять наших військових взяти село під контроль. 

У цьому районі з одного боку розташовані позиції українського гірсько-штурмового батальйону, а з іншого – бойовики згуртувалися під червоним радянським прапором. Між ними – українське село, яке ворог уже звик вважати своїм, де кілька десятків мешканців мешканців загубились між двох світів війни.

Командир роти 108-ого Окремого гірсько-штурмового батальйону з позивним «Поляк» розповів кореспонденту ТСН.Тиждень Андрію Цаплієнку про те, що місцеві ходять скуплятися або на українську територію, або на окуповану.

В Новоолександрівці бойовики встановлюють розтяжки і майже вільно пересуваються селом. У сірій зоні простір наче викривлений. Відчуваєш, що це українська земля і навіть державний прапор залишився майоріти край села. Проте село розташоване на нейтральній смузі між двох цивілізацій, бо так вирішили політики за багато кілометрів від Новоолександрівки. Це означає, що бойовики можуть чекати у будь-якій хаті.

"Якщо ми зустрічаємось в такій ситуації, намагаємось мирно розійтись. Це стандартна ситуація в розвідників. Якщо почнемо перестрілку, то нікому не вигідно, коли один одного завалить. Розбіжимось, а можуть мирні постраждати», - розповів «Поляк» про зустрічі з бойовиками.

Серед місцевого населення є проукраїнські. Іван Шевченко на бік окупантів не ходить. Чоловік категорично відмовляється від допомоги. Натомість, пригощає розвідників медом.

Його було дещо страшно смакувати. Одразу згадується історія майже трирічної давності, коли на український блок-пост принесли банку меду з вибухівкою всередині. Та в Новоолександрівці до наших хлопців зовсім інше ставлення - на них тут чекають. 

Українські військові запевняють, що місцеві в першу чергу очікують завершення війни, а далі після відновлення інфраструктури інтеграції до України.

У Новоолександрівці є й ті, хто дивиться на українських солдатів крізь приціл. Зокрема, чоловіки у цивільному одязі приїжджають на велосипедах і змінюють тих, хто був на варті терористів. Поруч із Новоолександрівкою бійці знайшли схованку з російською зброєю та формою. Вони дізнались, що принаймні один із новоолександрівців воює у так званій поліції «ЛНР». Так сталося, що кулі бойовиків зачепили місцевого пенсіонера. По порятунок батько бойовика пішов не до сина, а до українських військових медиків. Як поранили батька бойовика, кулі дедалі менше свистять над «сірою зоною».

Наразі над Новоолександрівкою панують тиша та українский прапор.

Андрій Цаплієнко

ВідеоЗаконом про реінтеграцію Донбасу Порошенко хоче розділити відповідальність за подальші збройні дії

Залиште свій коментар

Вибір редакції