ТСН проінспектувала засекречений склад боєприпасів у зоні ООС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Журналісти переконалися, що слова про надійне зберігання снарядів відповідають дійсності.

Секретні об’єкти під посиленою охороною – так військове командування називає місця зберігання боєприпасів у зоні проведення ООС. Журналісти ж знайшли можливість побувати на одному з таких об’єктів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ми спеціально не називаємо місто і намагаємося не показувати, де цей склад знаходиться. Дві огорожі з колючого дроту, між якими постійно пересуваються чатові. "Ширина дроту має бути 10-15 см, ви бачите: собака – і той не пройде", - показує офіцер ЗСУ Сергій Панов. Земля навколо складів спеціально перекопана, аби якщо підійдуть диверсанти, то вартові могли побачити свіжі сліди. Територія перед складами очищена від бур’янів, аби не пройшов вогонь з поля та не підпалив боєприпаси.

ВідеоВійськові в районі проведення ООС показали, як убезпечені артилерійські склади

Як охороняють склади з боєприпасами на Сході України - вдалося побачити знімальній групі ТСН. Це об'єкти секретні, наразі охорона там посилена, проте журналістам вдалося побачити, як саме готуються боротися з вогнем військові. 

Військові в районі проведення ООС показали, як убезпечені артилерійські склади

Всі снаряди тут закопані в землю, від зайвих очей їх оберігають насипи. Один з етапів захисту – так зване обвалування. Якби раптом снаряди "захотіли" вилетіти, вони б застрягли тут, у землі. І хоч є кілька кіл охорони, немає лісів, через які можна було б підійти непомітно, пожежна бригада весь час напоготові. "Всі знають, що поля в нас тут палять, на підступах до складу, і ми справлялися дуже добре своїм одним пожежним автомобілем", - розповів начальник польового складу Сергій Оротівський.

Пожежна машина в них лише одна, але як виникає потреба, то можуть швидко підскочити помічники з ДСНС. Із собою пожежники мають 2,5 тонни води – звісно, такі струмені не змогли б загасити боєприпаси, але головна ж мета попередити вогонь. Додаткові резервуари з водою закопані на території складів. Боєприпаси накриті дахами, та ще й у спеціалізованих ящиках, які теж мають призупинити вогонь. "Щоб боєприпаси реактивному розгорітися, потрібно 20-30 хвилин", - пояснюють військові.

Фотогалерея Стало відомо, скільки тонн боєприпасів перебуває на військовому складі в Ічні, що потужно вибухає (7 фото)

На ящиках з боєприпасами додатково знаходяться мішки з піском, котрі також покликані затримати вогонь. Якщо вибухівку скинуть із безпілотника, то, кажуть військові, вона навряд чи потрапить до їхніх снарядів. Тому за польові склади просять не переживати.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції