У "Л/ДНР" не надали інформацію про долю понад 130 українських полонених групі в Мінську - Геращенко

Представники так званих республік заявляють, що утримують на території лише 69 заручників.

Попри запити представники "Л/ДНР" не надали Україні інформацію про долю утримуваних 132 заручників. За їхніми словами, в самоназваних республіках утримують лише 69 заручників.

Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

"Сьогодні ми знову так і не отримали інформаціі щодо долі 132 заручників, яких утримують на окупованих територіях, щодо конкретних людей і прізвищ , попри всі наші запити і вимоги. Нам лише заявили , що в "ДНР" утримують 55 украінців (без прізвищ) , а в "ЛНР" 14", - йдеться у повідомленні.

Також вона зазначила, що бойовики заперечують факт утримання журналіста Станіслава Асєєва й заявляють, що не знають нічого про його долю. Зі свого боку Геращенко закликала координатора ОБСЄ відвідати російського полоненого Агеєва, який перебуває в українській в'язниці.

Окрім того, що бойовики не надали інформації про 132 особи, які утримуються на окупованій території, вони заявили, що 39 військових звинувачуються у військових злочинах та не підлягають амністії.

"Мені здається, що на це порушення Мінських угод , на заблоковане питання заручників має відреагувати ОБСЄ і лідери "нормандського формату" , де питання звільнення заручників піднімається Украіною як пріоритетне", - написала Геращенко.

Також вона зазначила, що бойовики вимагають звільнення тих осіб, які не брали участь у військових діях на Донбасі, що є недопуститим згідно з Мінськими угодами.

Мінськ. Гуманітарна група, де українську сторону також представляють В. Медведчук, експерти СБУ і обмудсмен Лутковська....

Опубликовано Iryna Gerashchenko 5 июля 2017 г.

Також учасники Трьохсторонньої групи та представники ОРДЛО погодилися, що від часів "хлібного перемир'я" кількість обстрілів у зоні АТО зменшилася. Під час перемовин увага була звенута й на безпеку представників ОБСЄ. Зазначалося, що необхідно розслідувати кожен випадок насильства.

Участники Трехсторонней контактной группы и представители ОРДЛО согласились, что благодаря "хлебному перемирию", о котор...

Опубликовано Даркой Олифер 5 июля 2017 г.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Лефортовський районний суд Москви подовжив термін тримання під вартою незаконно затриманого українського журналіста Романа Сущенка на три місяці - до 30 вересня. 

ВідеоУ Білорусі може розпочатися обмін полоненими між Україною та бойовиками

Залиште свій коментар