Військові лікарі в зоні АТО рятують життя мешканцям прифронтових міст

Кваліфікованої медичної допомоги поблизу лінії розмежування вкрай не вистачає.

Рятувати життя не лише солдатів, але й звичайних жителів Донбасу - таке завдання поставили собі військові лікарі. В невеличких селах та містах Донецької та Луганської областей кваліфікованого мед-персоналу постійно не вистачає, тому військові медики роблять складні і ризиковані операції, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

Лікарня міста Бахмут за часи війни вже перетворилася на госпіталь для поранених бійців, яких привозять зі Світлодарської дуги – Троїцьке, Луганське, Зайцеве, Торецьк. Складні поранення та надскладні операції, тому шпиталь забезпечують спеціалістами, яких в мирний час тут і близько не було.

Володимир Роговський пояснює - поранених солдатів в клініках поблизу фронту довго не тримають, тому лікарі у вільний час встигають займатися ще й місцевими.

Лідія Власівна живе у гарячій точці у Миронівському, але ногу трохи не втратила не через поранення, а через інфаркт.

ВідеоВійськові лікарі в зоні АТО рятують життя не лише солдатів, але й місцевих жителів

Володимир Роговський згадує – пацієнтка погоджувалася померти, але відмовлялася втратити ногу. Операція була ризикована, але ризик виправдався. Додому жінка поїде вже на своїх двох.

78-річна Марія Іванівна зберегти свою ногу вже й не сподівалась. Жителька Світлодарська через ішемічну хворобу серця потрапила в тамтешню лікарню, але на поправку не йшла. Гангрена починалася здавалося б з дрібниці. Через поважний вік і задовге та неефективне лікування в цивільній лікарні військові медики хвилювалися – аби зберегти жінці і ногу, і життя, адже діагнози у жінки серйозні.

Обидві жінки наразі прооперовані успішно, окрім врятованих солдатських життів у заліку лікарів дві врятовані долі місцевих бабусь.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар