Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військові застерігають про загострення ситуації біля шахти Бутівка

Ворог користується перемир'ям і будує нові вогневі точки біля передової позиції ЗСУ на околиці Донецька.

Перемир'я смертельно загрожує захисникам легендарної шахти Бутівка у Донецьку. Сепаратисти, користуючись припиненням вогню, облаштовують свої вогневі точки дуже близько до українських і намагаються взяти шахту у напівкільце, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Противник давно пристрілявся до шахти і в ній уже немає справді безпечних місць. Окремі позиції уже взагалі під перехресним вогнем ворога, відігнати якого бійці не мають права через оголошене перемир'я. Про інтенсивність боїв свідчать сліди від куль на вцілілих стінах: відстань між дірками не перевищує 10-12 сантиметрів. Бутівку нещадно обстрілювали навіть тоді, коли на інших позиціях зберігався режим тиші.

Відео Так зване перемир'я смертельно загрожує захисникам легендарної шахти "Бутівка"

По хитромудрих земляних лабіринтах журналістів провели на передову вогневу точку. Там оборону тримає боєць з позивним "Сем". Він каже, що сепаратисти його позицію повільно, але оточують. "Уже з восьмої стріляють постійно. Чотири точки – вкопали, і все. Вночі трасери так літають, що неможна навіть голову підняти та подивитися, звідки працюють", - зізнається військовослужбовець.

Прихисток для оборонців Бутівки – це кілька вцілілих плит перекриття. Там облаштовано все необхідне: кухня, пральня, комора і живий куточок. Собаки, коти, півень — це в мирному житті вони не надто товаришують, а під обстрілами всі, як рідні. Більше року шахта сепаратистам, як кістка в горлі. Її оборонці витримують важкі удари, але все одно посміхаються. На зло противнику нещодавно вивісили новий прапор — вище і значно більший за попередні. Ризикуючи життям, як і кожної миті перебування на цій позиції.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції