Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єрмак розповів про механізм можливого проведення виборів на Донбасі

Відповідне рішення вже може бути ухвалене на наступній зустрічі у Мінську.

Учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) розглядають можливість створення консультативної ради, яка зможе розглядати питання в рамках пакету Мінських домовленостей, зокрема й питання місцевих виборів на Донбасі.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, коментуючи результати переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську у березні.

"Рішення, яке ще не ухвалене, але учасники ТКГ зафіксували можливість ухвалення такого рішення (щодо створення консультативної ради) ", – заявив Єрмак.

Він наголосив, що ця консультативна рада буде створена у політичній підгрупі ТКГ і буде дорадчим органом за участю громадян, які проживають в окремих районах Донецької і Луганської областей.

"На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення консультативної ради, яка буде створена в політичній підгрупі як дорадчий орган. Вона зможе розглядати питання, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей і давати пропозиції, які можуть бути використані або не використані підгрупою", - сказав керівник Офісу президента.

Також Єрмак пояснив і необхідність створення такого дорадчого органу, зазначивши, що Україна, відповідно до домовленостей, які отримала як спадок (від попередньої влади), взяла на себе зобов’язання узгодити декілька питань щодо децентралізації і проведення місцевих виборів на Донбасі.

"Протягом останніх років єдиними представниками у ТКГ разом з Україною були ОБСЄ, Росія і представники ОРДЛО в статусі спостерігачів. Тобто громадяни були позбавлені права мати свій голос. Це є неприпустимим і не відповідає нашим інтересам. Тому на останній зустрічі в Мінську ми заявили про необхідність створення консультативної ради", - пояснив очільник Офісу президента.

Він додав, що це жодним чином не визнає так звану "владу" ОРДЛО.

"Не йдеться про жодні кроки, які б створювали правове поле для ОРДЛО, про жодні перемовини і визнання. Ми говоримо про створення платформи, на якій громадяни з підконтрольних і непідконтрольних територій зможуть спілкуватися з питань, які узгоджені у пакеті Мінських домовленостей", - резюмував Єрмак.

Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 11 березня сторони домовилися про звільнення утримуваними особами (про кількість та дати не повідомляється), а також про нові ділянки розведення сил і засобів на передовій на Донбасі. У засіданні ТКГ взяли участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації президента Російської Федерації Дмитро Козак. 

Плейлист 18 відео Тристороння контактна група — Мінські угоди

Для мирного врегулювання ситуації на сході України сформована уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії. Мінські перемовини проводились з метою полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. Головне про узгодження і порушення Мінських угод.

Тристороння контактна група — Мінські угоди

Залиште свій коментар

Вибір редакції