Експерти розповіли про автопарк 2030 року. Чого чекати в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На вулицях з'являться електрокари, безпілотники та авто з доповненою реальністю.

До 2030 року у світі дороги повністю захоплять не тільки електрокари, але і безпілотники, і автомобілі з доповненою реальністю. Більш того поширяться аеромобілі, яким дороги не будуть потрібні взагалі.

З такою заявою виступили експерти з Стаффордширського університету у Великій Британії.

Футуристичні прогнози можуть торкнутися і автопарку України. Так, цілком імовірно, що, принаймні у містах, через десять років практично зникнуть паливні автомобілі, вулиці заповнять електрокари і навіть безпілотники.

Як зміняться бренди

За припущеннями, перша відмінність, яка буде помітна між машинами майбутнього і сучасними, – це бренди. Подібно до того, як Apple та Samsung відхопили ринок телефонів Nokia й Blackberry, найбільш впізнаваними автокомпаніями можуть стати Tesla, Apple, Dyson і Google.

Що станеться з зовнішнім виглядом автомобілів

Експерти розповідають, що зміниться форма кузова і зовнішній вигляд. По-перше, в автомобілів не буде повітрязабірників, радіаторних ґрат і дзеркал. На зміну останнім повноцінно прийдуть камери. По-друге, машини отримають величезні панорамні вікна і дахи для того, щоб пасажири могли насолоджуватися довколишніми краєвидами. Також скло може і зникнути, щоб забезпечити конфіденційність.

Подібну тенденцію пророкує концепткар Mercedes-Benz Vision Urbanetic, що дозволяє змінювати кузови для переміщення вантажів або людей.

Як еволюціонує салон авто

Разом з тим, за прогнозами експертів, інтер'єри салону авто перестануть бути такими стандартними, як зараз. У моделях майбутнього внутрішній простір стане більш гнучким. Можливо, одним натисканням кнопки цілком реально буде змінити колір, світло салону і розташування крісел.

Так, новий концепткар Volvo 360c передбачає багатофункціональний простір, який може перетворитися на вітальню, офіс і навіть спальню.

Як інновації зроблять авто зручніше

Експерти вважають, що сонцезахисні козирки підуть у минуле завдяки розумному склу, яке зможе контролювати, скільки надходить денного світла. Наприклад, двері прототипу Mercedes F015 мають додаткові екрани, які можуть функціонувати як вікна або розважальні системи.

Більш того, вікна будуть оснащені системами доповненої реальності. На скло виводитимуться показники, які зараз відображають дисплеї, а водії зможуть спілкуватися з електронікою за допомогою слів і жестів.

Як вплине на автомобілі Інтернет

У машинах з'явиться значно більше функцій, які залежні від Мережі та підключені до неї. Так, безпілотники зможуть не лише розпізнавати знаки, але і аналізувати дорожню ситуацію у сусідніх кварталах і на інших вулицях.

За прогнозами експертів, саме такі авто вже в найближче десятиліття будуть точно їздити Китаєм, Америкою та Європою. Судячи з того, як ті ж електрокари Tesla проникають в Україну, а ринок постійно розвивається, то безліч новинок, ймовірно, можна буде побачити й у нас.

Раніше згадувалося, що 2020 року у Дубаї запустять виробництво безпілотників Muse. Самохідне авто розробили компанії з Еміратів та Китаю.

Залиште свій коментар

Вибір редакції