На Черкащині закінчилися перші в Україні вибори старости

Явка виборців склала 47%.

У селі Ірдинь Черкаської області завершилися перші вибори сільського старости в Україні. Голосування відбувалося без порушень.

Явка виборців склала 47%.

Всього зареєструвалися 683 виборця.

Майбутній староста представлятиме інтереси жителів Ірдинь в Білозерській об'єднаній територіальній громаді, до якої увійшло селище. Територіальну громаду утворили разом з сусіднім селом Білозір'я, відповідно до закону про децентралізацію. Білозерська об'єднана територіальна громада стала однією з перших таких громад в Україні.

Старост обиратимуть у тих селах, де раніше була сільська рада та виконавчий комітет, які перестали функціонувати внаслідок об'єднання з більшими населеними пунктами. Відповідно до закону, власних старост матимуть села з населенням понад 50 мешканців. Населені пункти, які визначені центром об'єднаної громади, власних старост не матимуть.

Кожна громада ухвалюватиме власне положення про старосту, де чітко прописуватиме особливості роботи старости та перелік повноважень. Головно, староста представлятиме інтереси своїх мешканців у громаді, входитиме до її виконавчого комітету, братиме участь у підготовці бюджету, допомагатиме мешканцям готувати документи для подачі в органи влади та матиме низку інших обов'язків.

Старост обиратимуть мешканці села на прямих виборах, коли переможцем стає кандидат, який набере просту більшість голосів. У майбутньому вибори старост проходитимуть одночасно з черговими місцевими виборами, коли обиратимуться ради і голови.

Проте цього року перші вибори старост проходять за відмінною схемою. Спочатку створюється об'єднана громада, і ЦВК оголошує в ній перші вибори ради та голови. Після цього новообрана рада громади затверджує положення про старосту та оголошує його перші вибори. Тому процес перших виборів старост в Україні може розтягнутись на цілий рік.

Нагадаємо, що першу об'єднану територіальну громаду зареєстрували на Дніпропетровщині 11 листопада 2015 року. Загалом, за словами президента, з понад шести тисяч громад шляхом об'єднання утвориться 883 громади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: