Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сноуден докладно пояснив, як спецслужби керують смартфонами

Спецслужби за допомогою "Смурфів" вмикають на смартфонах мікрофон і камеру.

Колишній співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден повідомив, що користувачі смартфонів практично нічого не можуть зробити для того, щоб не дати спецслужбам отримати "повний контроль" над своїм телефоном.

В інтерв'ю Бі-бі-сі він заявив, що Управління урядового зв'язку Великобританії GCHQ має можливість зламувати телефони без відома користувачів.

За словами Сноудена, GCHQ може отримати доступ до телефону, відправивши на нього зашифроване повідомлення, після чого спецслужби зможуть слухати все, що відбувається навколо, а також робити фотографії. Він заявив, що спецслужби не зацікавлені в масовому моніторингу повідомлень простих громадян, але вони вклали чимало зусиль для того, щоб розробити технологію, що дозволяє їм ламати смартфони.

Едвард Сноуден згадав, що GCHQ користується так званим "комплектом смурфів" (Smurf suite) – набором секретних методів перехоплення.

"Мрійливий смурф" (Dreamy Smurf) являє собою інструмент керування живленням, що означає, що ваш телефон можна увімкнути без вашого відома. Цікавий Смурф – це механізм, керуючий мікрофоном. Наприклад, якщо телефон у вас в кишені, то GCHQ може увімкнути мікрофон і слухати все, що відбувається навколо вас – навіть якщо ваш телефон вимкнений, оскільки у них є інші інструменти", - додав Сноуден.

"Смурф-слідопит" (Tracker Smurf) – механізм геолокаціі, який дозволяє (GCHQ) відстежувати вас з більшою точністю, ніж це можливо шляхом звичайної тріангуляції вишок мобільного зв'язку", - повідомив він.

Сноуден також згадав метод перехоплення під назвою "Параноїдальний смурф" (Paranoid Smurf).

"Це механізм самозахисту, охороняє маніпуляцію вашого телефону з боку GCHQ. Наприклад, якщо ви віднесете свій телефон в ремонт, бо помітили, що він робить щось дивне, або ви підозрюєте, що щось не так, то цей механізм зробить так, щоб ніхто нічого у телефоні не зрозумів".

Після того як GCHQ  отримує доступ до телефону користувача, це агентство зможе бачити, "кому ви телефонуєте, що ви написали в текстовому повідомленні, які сайти ви відвідували, список ваших контактів, в яких місцях ви були, до яких мереж бездротового зв'язку підключався ваш телефон".

"Вони можуть зробити ще більше. Вони можуть вас сфотографувати", - додав він.

Сноуден роз'яснив, що текстове повідомлення, відправлене GCHQ для того, щоб проникнути у ваш телефон, буде отримано без того, щоб це помітив користувач.

"Це називається "експлойт" (комп'ютерне вторгнення – ред.) Це спеціально підготовлене повідомлення, яке відправляється на ваш номер так само, як і будь-яке інше текстове повідомлення. Але коли воно доходить до вашого телефону, воно від вас приховано. Ви заплатили за нього (телефон), але той, хто контролює програмне забезпечення, стає господарем телефону", сказав він.

Сноуден сказав, що обидва агентства використовують свою технологію проти осіб, підозрюваних в тероризмі або інших серйозних злочинах, як наприклад педофілії, "але для того щоб визначити, за ким вести стеження, їм необхідно збирати великі маси даних".

Раніше повідомлялося, що Барак Обама дозволив спецслужбам стежити за американцями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції