Сало, яке всередині нас

Ожиріння є небезпечним для нашого здоров'я - особливо ожиріння внутрішніх органів.

Навіть незначне збільшення маси тіла - це збільшення жиру, який відкладається всюди. І не тільки під шкірою, який ми можемо легко побачити неозброєним оком на попі, стегнах, руках, ногах, щоках. Але й навколо внутрішніх органів (серця, легень, а також органів черевної порожнини, через що збільшується живіт) та всередині внутрішніх органів (печінки, підшлункової).

Стеатоз - ожиріння печінки - спочатку ніяк не виявляється. У людини нічого не болить, лише лікар на УЗД може сказати, що "збільшена печінка" та написати у заключенні "підвищена ехогенність" та "ознаки стеатозу".

Часто ці серйозні "крики печінки" про допомогу ігноруються. Процес триває, починається запалення, потім - фіброз (заміщення клітин печінки сполучною тканиною), а далі - цироз.

А все починається з надмірної любові до:

- солодощів: цукерочок, круасанчиків, печиво, тортиків, солодких вод та нектарів;

- смажених котлеток, млинчиків, рибки;

- жирних магазинних салямі, сосисок, ковбас, глазурованих сирочків, ніжненьких майонезиків.

- алкоголю: добре, якщо це сухе вино і дуже рідко, гірше - якщо щось міцніше і частіше.

- повної гіподінамії.

Що робити?

По-перше, будь-якими силами нормалізувати масу тіла. Індекс маси тіла (ІМТ) - це маса (в кг), розділена на зріст в квадраті (в м). Приміром, ваш зріст 1,70 м, а вага дорівнює 60 кг. У такому випадку розрахунок має бути таким - 60:(1,7х1,7). Результат дорівнює 20,8. Якщо отримаєте цифру більше 25-ти - це "червоне світло", яке означає, що вам терміново треба худнути.

Коли ви цього досягнете, вашими наступними діями має бути:

- солодощі, мед і випічку - максимально обмежити.

- жирну і смажену їжу - те саме.

- алкоголь - те саме.

Що їсти та пити?

  • Білки під час кожного прийому їжі. Але якісний білок: некруті яйця, кисломолочні маложирні продукти, нежирна птиця і риба, бобові (добре проварені і протерті).
  • Овочі. Свіжі і ледь приварені і різнокольорові.
  • Омега-3 жири: волоські горіхи, насіння льону, жирну морську рибу (скумбрію і оселедець), риб'ячий жир у капсулах додатково.
  • Ягоди, зелений чай і каву. В них багато біофлавоноїдів, які мають протизапальні властивості, сприяють відновленню клітин печінки.

Як жити?

Активно! Рухатись: ходити, підніматися/опускатися сходами, стрибати на скакалці, танцювати, робити вправи з гантелями - простіше кажучи, будь-що, аби не сидіти. А головне, цінувати і любити життя. Бо втративши здоров'я, все інше буде непотрібне.

Оригінал 

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: