Нафтове кадило для Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нинішнє зростання цін на нафту є лише тимчасовим явищем — і ніяк не допоможе Кремлю з його фінансовими проблемами.

Сьогодні зранку вартість бареля еталонної марки російської нафти несподівано підскочила до позначок, які востаннє спостерігались ще до анексії Криму. Ф'ючерси на нафту еталонної марки Brent зросли до $72,17 за барель — дорожче $72 нафта не коштувала від 2014 року.

Ця новина спричинила хвилювання з приводу того, що завдяки подорожчанню нафти Росія зможе залатати величезні дірки у своєму схудлому державному бюджеті та фондах. І, відповідно, значно знизити шкоду від санкцій Заходу, зокрема, і нових санкцій США, та продовжуватиме війну проти України та в Сирії.

Однак насправді цей ціновий злет — явище тимчасове, причиною якого є біржова спекуляція, що стала наслідком нещодавніх події у Сирії, коли урядові війська використали хімічну зброю проти мирного населення, та подальших заяв американського президента Дональда Трампа щодо неминучої відповіді з боку США.

У світі промайнув черговий натяк на нову масштабну війну, на який одразу ж і відреагували ринки. Але щойно ситуація стабілізується, ціна на нафту знову почне повертатися до своїх попередніх позначок, тобто близько $65 за барель. За такого розвитку подій на врегулювання цін знадобиться тиждень-два.

Тобто нинішнє зростання є лише наслідком звичайної біржової паніки та спекулятивних очікувань.

Крім того, якщо ціна понад 70 доларів за барель на нафту різних марок якийсь час таки протримається, це потягне за собою збільшення видобутку американської нафти. У Штатах є багато свердловин, які заморожені або перебувають у розробці. І зростання ціни на світових ринках зробить їхнє відкриття рентабельним та змусить владу активно нарощувати видобуток, бо останні три роки країна мала з цим певні проблеми. Як наслідок, поява американської нафти може підірвати ринок та стати причиною нового зниження цін, можливо, ще більшого, ніж спостерігався протягом останнім чотирьох років. І в цьому зовсім не зацікавлені найбільші постачальники нафти. Тому побоювання щодо злету ціни на нафту та її можливого подальшого зростання, м'яко кажучи, перебільшені.

Отже, нинішній стрибок цін жодним чином не може позначитися на зміцненні позицій Росії як одного з великих постачальників нафти чи на збільшенні фінансових надходжень до її бюджету — це як мертвому кадило. Зростання ціни ще не означає, що за цим обов'язково почнеться активний продаж продукту (покупці можуть вирішити просто перечекати до падіння вартості) або прибуток почне йти одразу до державної скарбниці. Для того, щоб збільшення цін на нафту суттєво вплинули на бюджет такої чималої країни, як Росія, потрібен час. Тому не варто хвилюватися через оці незначні у світовому масштабі стрибки, про які вже наприкінці квітня ніхто і не пам’ятатиме.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції