Ритуальні танці довкола безвізу

Україна отримала урок, що треба більш гучно відстоювати власні інтереси. 

Саміт Україна-ЄС став хорошою школою для українських політиків. Тут можна погодитися зі словами українських офіційних осіб, що це перший саміт, де Україна не просила, а вимагала - оскільки мала для цього всі підстави.

Україна дійсно виконала всі вимоги щодо підготовки до запровадження безвізового режиму з Євросоюзом. Затримка значною мірою пов'язана із тим, що вона стала жертвою міграційної кризи в Європейському союзі. Як спосіб вирішення цієї проблеми, яке розтягнулося на роки, в ЄС виникла ідея запровадити систему скасування безвізових режимів. Тож її не можна безпосередньо пов'язувати з Україною. У результаті війни в Сирії країни ЄС прийняли близько мільйона біженців. І для них це стало культурним шоком, попри те, що це менше, ніж 1% загальної кількості населення ЄС. Отже, Україна опинилася в ситуації, коли, з одного боку, у Євросоюзу є прагнення показати свою зацікавленість у відносинах з нашою державою, а з іншого – є острах з приводу наслідків надання безвізового режиму такій великій за розмірами і кількістю населення країні, де триває військовий конфлікт.

Варто також розуміти, що лібералізація візового режиму не означає спрощення працевлаштування чи серйозне полегшення доступу громадян України до ринків Європейського союзу. Тобто на сьогодні усі розмови, які точаться навколо безвізового режиму, більше схожі на своєрідний карґо-культ із ритуальними танцями.

Але безвізовий режим – це добре, і Україна його поза всяким сумнівом отримає. Президент Єврокомісії Жан Клод Юнкер закликав ухвалити це рішення ще в цьому році. Тож приблизно у першому кварталі 2017 року ми можемо отримати цей "день X", коли зможемо їздити до Європейського союзу з біометричними паспортами і без віз.

У тому, що Україна зараз не отримала більш конкретної дати впровадження безвізового режиму, є певний позитив. Адже натомість Україна отримала урок, що треба більш гучно відстоювати власні інтереси і не боятися втратити приязнь з боку наших стратегічних партнерів. 

Окрім того, ще один позитивний результат саміту для України полягає в тому, що ми засвідчили свій статус стратегічного транзитера енергоресурсів, і в тому, що Європейський союз продемонстрував непохитність у питанні продовження санкцій проти Росії до виконання нею Мінських домовленостей, і, відповідно, буде намагатися і далі рухатися вперед назустріч Україні, як про це заявив Юнкер.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: