Україна замість Африки

Дата публікації
Перегляди
686
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна замість Африки

Thumbnail for "7_яременко"

Україна стала важливою для світу. І тут є дві причини.

Цікава новина - Британська рада прийняла рішення щодо включення України до переліку пріорітетних держав. Звісно, за цим рішенням послідує розширення фінансування та збільшення кількості фінансованих в Україні проектів та напрямків.

Пригадую, під час роботи в Шотландії я намагався здійснити з Британською радою якісь спільні проекти (обмін пам'ятниками Роберту Бернсу і Лесі Українці, порівняльні дослідження Бернса і Шевченка і ще пару ідей). Але відповідь була "частково позитивною" - усе, що я говорив, сприймалось, як цікаві проекти, але співрозмовники у шотландському відділенні Британської ради сумнівались в можливості знайти на це кошти. Так, прямо і пояснювали - Україна, на жаль, не є пріоритетною державою. Тоді Британія була більше зосереджена на Африці.

Що ж змінилось? Очевидно, що політика. Велика політика.

Так, Британська рада - інституція гуманітарна. І її діяльність, перш за все і загалом була і буде зосереджена на сфері освіти та культури. Але, по-перше, очевидна зміна пріоритетів. Україна стала важливою. Я бачу дві причини. Перша пов'язана з Росією. Росія не залишає країнам Заходу, а в тому числі одному з найбільш впливових членів спільноти демократичних правових країн Сполученому Королівству, жодного вибору, а лише втягуватися у довгострокове системне протистояння. Україна стає важливим елементом цього протистояння. Тому Україні допомагають - хто зброєю, хто економічно, хто в гуманітарному плані.

Друга причина заключається в способі мислення і дій британської державної машини та суспільства. Своє рішення про розширення присутності в Україні Британська рада прийняла на підставі соцопитування молодого покоління українців. Соцопитування (проведене наприкінці минулого року) засвідчило, що в переважній більшості молоді українці орієнтовані на Захід, і попри все оптимістично дивляться у майбутнє.

Ось вам і механізм та спосіб реалізації програми протидії Росії в Україні і за допомогою України, а конкретно - молодого, чи то пак, наступного покоління українців.

Британія, розширюючи програми культурного та освітнього співробітництва в Україні з одного боку активно впливає на громадські настрої. А з іншого - свою довгострокову політику та капіталовкладення розраховує саме спираючись на ці ж громадські настрої.

Браво, Великобританіє!

Дякуємо, Сполучене Королівство.

Оригінал

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
686
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація