Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Все цікаве у Вашингтоні тільки починається

Головне питання – з чим приїхав на саміт з ядерної безпеки Порошенко і яка з того буде користь Україні – поки лишається відкритим.

Візит президента України у США розпочався під чергову "зраду" - "Чому Обама не зустрічатиметься з Порошенком?".

Лунало багато версій, серед котрих найпопулярнішою була "США втомились чекати результатів боротьби з корупцією". На користь цієї версії приводили безліч аргументів. Казали, що саме із цим пов'язано і затримання одеського судді Олексія Бурана з перестрілкою (імітація діяльності НАБУ), і поспішна відставка Віктора Шокіна ("сакральна жертва" перед візитом у США) – проте, мовляв, нічого не допомогло.

Але й справді, чому Обама не зустрічатиметься із Петром Олексійовичем? Передусім потрібно віддати належне – американська бізнес-спільнота справді не задоволена ходом економічних реформ і, прямо скажімо, млявою протидією корупції в Україні. Про це неодноразово заявляв віце-президент Американо-української бізнес ради (USUBC) Морган Вільямс. Ну не можуть зрозуміти американські бізнес-кола, чому в Україні досі не звільняють корумпованих суддів, чому чистка Генпрокуратури розпочалась аж за два роки після подій на Майдані.

І так само є правдою, що на Капітолійських пагорбах та у Білому Домі незадоволені ефективністю українського уряду – враховуючи ті надії, які сам уряд висловлює Вашингтону.

Та президент США не зустрічатиметься зі своїм українським колегою із зовсім інших причин.

"У Вашингтон цього тижня прибувають до ста світових лідерів, Обама буде господарем саміту з ядерної безпеки, отже можете уявити зайнятість. Це не окремий візит Порошенка, він приїжджає на саміт, і зазвичай світові лідери спілкуються у рамках саміту. Порошенко зустрічатиметься з Байденом, який куруї питання України в адміністрації. Отже, не варто робити з мухи слона" – пише шеф Україської служби "Голосу Америки" Мирослава Ґонґадзе у своєму Facebook.

З огляду на щільний графік роботи господаря Білого дому, пояснення Мирослави виглядає переконливим.

Але головне питання – з чим приїхав на саміт з ядерної безпеки Петро Порошенко і яка з того користь буде Україні – поки що залишається відкритим. Захід розпочнеться 1 квітня (сам саміт безпосередньо – 2 квітня). Але вже відомо, що головними питанням стане обговорення програм, які пов'язані з використанням низькозбагаченого урану.

Нагадаю, на цьому ж саміті шість років тому Україна оголосила намір позбавитись усіх наявних запасів високозбагаченого урану. США ж взяли на себе зобов'язання надати Україні низькозбагачений уран замість високозбагаченого. Навіщо? Через загрозу "брудних бомб".

Є небезпека, що терористи, котрі гіпотетично можуть заволодіти високозбагаченим ураном, здатні виготовити так звані "брудні бомби", що не вибухають, але здатні забруднити великі території. Захист ядерних енергооб'єктів від можливих терористичних атак також стане одним з головних питань саміту. Усе це зможе привабити додаткові інвестиції в Україну, вважають на Банковій.

Що ж, економіка – ніякої політики.

Але політики було вдосталь на українському форумі "Битва України за свободу триває", що відбувся у Вашингтоні 30 березня.

Нагадаю, Петро Порошенко там виступав. Левову частку свого виступу президент присвятив російській агресії. "Україна взяла на себе зобов'язання з ядерної безпеки у 1994 році і виконала. Велика Британія, США та Росія взяли на себе гарантії територіальної цілісності України і не виконали", - заявив президент і також пожалівся на неефективність ООН (імовірно, про це він говоритиме на зустрічі з її генсеком Пан Гі Муном).

Тим часом Росія в односторонньому порядку відмовилась від участі у саміті, заявивши, що Кремлю "нецікавий" цей формат. Отже, нагадувати про Будапештський меморандум доведеться тільки США та Великій Британії.

Все цікаве на саміті у Вашингтоні тільки починається.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції