Як зупинити агресію Кремля на Азові

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Агресія у Керченській протоці — саме той випадок, коли треба взяти на озброєння всі способи стримування.

Стосовно ситуації, яка склалася на Азові. Наразі ми не бачимо, що для Росії є переконливими й вагомими дії України та реакція міжнародної спільноти. Але це не означає, що у майбутньому вони не спрацюють, особливо, якщо США візьмуться за цю справу і робота буде проводитися скоординовано з ЄС.

Наприклад, колишній посол США в Україні Джон Гербст вже запропонував дієвий захід — обмежити для російських кораблів, які вийшли з азовських портів, заходити в порти Європи та США. Подібна підтримка дійсно може спрацювати. А решта зусиль – поточні та дипломатичні, не є достатньо ефективними, щоб переконати Росію змінити політику чи ті наміри, які в неї є стосовно Азова.

Щодо можливих інструментів, які можна застосовувати. Тут, звичайно, має бути присутній потужний військовий складник. А саме озброєння для підсилення української оборони на узбережжі Азовського моря. Вона слугуватиме стримувальним чинником для реалізації тих сценаріїв, що можуть спричинити можливі атаки російського десанту, і неважливо, наскільки реальним це все є. Зміцнення оборони України у цьому напрямі повинно спрацювати як стримувальний фактор.

Однак, зараз якраз той випадок, коли військовий складник мусить бути в комплексному пакеті з іншими заходами дипломатичного, політичного і юридичного характеру. Насамперед, мають бути подані позови в міжнародні суди та апелювання до міжнародного права. Можливо це якимось чином допоможе покарати і стримувати Росію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції