Врятуватися за 60 хвилин, або Нова забавка в Україні

Завдання команди: за годину на кількох квадратних метрах кімнати віднайти коди, підказки, головоломки – і, врешті, код до зачинених дверей.

Вийти за 60 хвилин. Із зачиненої на кодовий замок кімнати. І це при тому, що в кімнату ви зайшли добровільно. Так само добровільно віддали телефон і всі особисті речі. З вами лише голова на плечах, уважність, логіка і - максимум троє друзів. Поки що "друзів". Бо хтозна, а раптом після години в одному приміщенні ви інакше подивитеся один на одного?

Так починається Escape Quest - трендова у світі забавка, яка нарешті з'явилася в Україні. Суть проста і лежить в основі самої назви. Escape з англійської – втеча. От і завдання перед командою: втекти, точніше, знайти вихід із зачиненої кімнати.

Три дзвінки друзям, і от у мене уже команда з чотирьох осіб. За правилами, це максимум. Мінімум має бути двоє. Але як відомо, чим більше голів, тим краще. Бронюю зручний час на сайті квесту – і готуюся розминати мізки.

Приходимо о 20:00, за 15 хвилин до початку. Добре, що приміщення для квесту на такому рідному для мене і моїх колег Подолі.

Завершили робочий день - і в квест. Знайти місце, де він проходить, - теж своєрідне завдання. Кілька двориків там таки довелося обійти в пошуках Escape Quest.

"Ні фізичної сили, ні додаткових знань, ні надвисокого IQ для квесту не потрібно", - починає інструктаж Євгеній, один із організаторів забавки. "Шкільних знань – із головою вистачить. А ще трохи логіки та уважності – й ви на лаві переможців!"

"Кімната КДБ" - саме так називається перший квест, який запустили в Києві. Його тестували уже з десяток разів, щоразу ускладнювали і видозмінювали. А від 3-го липня він запрацював повноцінно. Це справді кімната, і все в ній нагадує кабінет КДБ. Усі речі – автентичні. Придбані на барахолках, знайдені у знайомих. Женя зізнався, що не один день на антикварні ринки та "блошки" витратили :-)

Перший квест - "Кімната КДБ"

Ну, до діла. Завдання команди: на кількох квадратних метрах кімнати віднайти коди, підказки, головоломки – і, врешті, код до зачинених дверей.

Звісно, нам стало цікаво, а що буде, якщо не впораємось. "Ну... Залишитеся там ще на пару днів. Тому у вбиральню не забудьте зараз сходити: бо іншої можливості не буде!" - цілком серйозно повідомили нам.

Насправді за статистикою, майже всім командам вдається вибратися за 60 хвилин. Щоправда, більшості – за допомогою підказок від організаторів. Їх можна просити. Але зловживати ними вам не дадуть. Натякнуть, а далі – думайте самі. Кадебісти – вони саме такі…

Перший квест - "Кімната КДБ"

"А цей пристрій не працює спеціально чи це антураж? Що шукати у книгах? А навіщо тут стоїть ось ця штука?..." Питань за час квесту у нас було немало. Найпрекрасніше - від моєї подруги Оленки, відомого у Києві винного дегустатора. "Я тут знайшла графін і чотири чарки. Думаю, треба щось у них налити..."

Спочатку ми постійно сміялися. І гальмували. І знову з цього сміялися. Але щойно Іван, єдиний чоловік у нашій команді, зауважив, що ми ж навіть не маємо годинників, а тому не знаємо, скільки часу лишилося, одразу ж взялися за шерлокхолмівську роботу. А як тільки почало щось проявлятися – отут заграв азарт. "А давай ще тут глянемо, а давай ще там…" І вуаля – за 43 хвилини після початку ми знайшли код до дверей і вийшли "на волю".

Традиційне фото з дошкою, де написаний результат – і тисяча питань до організаторів: "А як так вийшло, що…? А це треба було робити чи ні?.."

Ми це зробили!

Ну, і власне, ми з друзями вже не дочекаємося, коли організатори запустять наступні квест-кімнати – "Наукову лабораторію" та "Покинутий бункер". Наша команда уже перша в черзі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація