Благодійність потребує термінового піару

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ті, хто робить добрі справи, мають кричати про це щосили — щоб надихати на них інших.

Чомусь у нас не заведено популяризувати волонтерство і благодійність, хоча це не менш важливо, ніж боротьба з торгівлею людьми, адже від цього також залежать долі і життя людей. 

Соціальна реклама в Україні закликає захищатися під час сексу, платити податки, не курити, ходити на вибори… Але чомусь немає реклами, яка б закликала стати благодійником чи волонтером. І це — вкрай прикро.

Українцям заклали в голову, що про свої добрі вчинки потрібно мовчати, бо говорити про власну щедрість чи доброту — це "викаблучуватися", а якщо ви ще й заможні, то — "нічого особистого, лише піар". Такі погляди потрібно руйнувати, люди, які займаються благодійністю чи волонтерством, мають кричати щосили: "Я роблю хорошу справу, роби як я, роби краще від мене!". Особливо, якщо до вашої думки дослухаються хоча б кілька людей.

У нас немає реклами, яка б закликала стати благодійником чи волонтером. І це — вкрай прикро.

Це чітко показують приклади різних країн — безліч програм, реклами, проектів і головне людей, які не соромляться казати, що так, я волонтер/благодійник, беріть з мене приклад.

Найвідоміші багатії планети — засновник Microsoft Білл Гейтс з дружиною Меліндою та глава Berkshire Hathaway Воррен Баффетт очолили рух меценатів "Клятва дарування" (Giving Pledge). Вони закликають найзаможніших людей світу жертвувати не менше половини свого майна на доброчинність. Сьогодні в списку учасників їхнього руху — понад 100 бізнесменів.

Всі пам’ятають, як засновник і гендиректор Facebook Марк Цукерберг з дружиною вирішили віддати 99% своїх акцій Facebook на благодійну мету. Цією новиною він поділився на своїй сторінці у заснованій ним самим соціальній мережі. До речі, Цукерберг — один з перших, хто став учасником руху "Клятва дарування".

"Гроші — це останнє, що мене цікавить", — так говорить один з найвідоміших голлівудських акторів Кіану Рівз. Він жертвує величезні суми, а його особистий благодійний фонд допомагає дітям з раковими захворюваннями. Крім того, актор — активний борець за права тварин. А ще він не нехтує вуличною їжею і їздить в метро. Людина для себе вирішила, що заможність — не те, заради чого потрібно жити.

Відома американська ведуча і мільярдерка Опра Вінфрі двічі дарувала по машині всім запрошеним глядачам в її студії у прямому ефірі (а це майже по триста людей), дарувала і будинки, відкривала школи… Це все робилося для людей, що опинилися у скруті, і для яких це було вкрай необхідно.

Список можна продовжувати ще на сторінок десять, перераховуючи видатних людей, які жертвують колосальні суми і не соромляться про це говорити.

Ви скажете: "Ок, але всі вони — мільйонери та мільярдери". Але ніхто не каже, що потрібно ділитись мільйонами і не менше. Волонтери, які працюють у благодійному фонді "Таблеточки", запевняють, що регулярні невеличкі  внески загалом становлять значно більші суми, ніж разові внески у кілька тисяч. Наведу і наш приклад: ТСН вдавалось збирати мільйони на лікування хворих дітей з надходжень в 10, 20 і 50 гривень. Тож не соромтеся жертвувати і 5 гривень, адже немає мінімальної і максимальної суми внеску. До речі, як і немає правила, що для благодійності обов’язково жертвувати саме гроші.

Не соромтеся жертвувати і 5 гривень, адже немає мінімальної і максимальної суми внеску

В Україні зареєстровано майже 15 тисяч благодійних фондів. Вражає! Звісно, величезна кількість з них недійсні, "липові", для відмивання коштів чи просто для галочки в біографії його засновника. Але є і ті, які справді працюють, і займаються не збиранням коштів. Вони закликають ділитись харчами і одягом з бідними, долучитись до приготування їжі для нужденних чи допомогти роздати харчі і одяг.

Якщо ви прийдете до лікарні, дитячого будинку, будинку для літніх людей, будинку для людей з інвалідністю з розважальною програмою або ж завітаєте до притулку для тварин і допоможете прибрати чи влаштувати прогулянку для їхніх підопічних... В такому разі ви вже — волонтер, благодійник, який відкриває своє серце нужденним і жертвує свій час та увагу тому, хто цього потребує.

Ще одна усталена і водночас хибна думка, що "лікування і безпритульні — це справа держави". Але скажу, що, на жаль, на цю мету збирають кошти благодійники та пересічні громадяни не лише в Україні. В розвинених країнах благодійних фондів, які збирають гроші саме від небайдужих пересічних людей навіть більше, ніж у нас.

І зрозумійте врешті, ніхто не лізе до вас в кишеню примусово, не грабує вас: стати благодійником чи ні — справа добровільна. Як каже одна моя знайома, Бея Кляйтерс-Альбертс, яка в Нідерландах заснувала благодійний фонд для допомоги саме українцям — від волонтерства тепло, як від ковдри. Спробуйте створити для себе якусь схему системної благодійної допомоги, і ви помітите, що зробленої пожертви від душі вам ніколи не забракне — хай би що то було, гроші, харчі, одяг чи ваша увага і час. А на додачу ще й отримаєте незрівнянне тепло на душі.

Поділіться цим, і можливо, надихнете ще когось на добро. Саме тому я глибоко переконана, що добрі справи треба робити голосно. Згадайте фільм 2000 року "Заплати іншому" (Pay It Forward), знятий в США за однойменним романом Кетрін Раян Гайд. Історія про школяра, який започаткував ланцюгову реакцію добрих справ. Якщо ви отримали допомогу від когось, то маєте зробити добру справу для трьох інших людей. Фільм закінчується трагічною загибеллю хлопчика, але відомо, що його справа тривала.

Сама я від кожної своєї зарплати щомісяця без винятків віддаю 10% на добрі справи. Це пожертва благодійним фондам, адресна пожертва на лікування, допомога малозабезпеченим сім’ям (харчі, одяг, шкільне приладдя), допомога інтернатам, пожертва жебракам, церковна пожертва. Тож сподіваюсь і вас спонукати до благодійності чи волонтерства. Тож закликаю у Міжнародний день благодійності стати частиною цього масштабного всесвітнього руху.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції