Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ден Аріелі вперше поспілкувався з українськими читачами онлайн

Ден Аріелі вперше поспілкувався з українськими читачами онлайн

Автор бестселерів "Передбачувана ірраціональність" та "Чесно про (не)чесність" .

У рамках онлайн-проєкту "Запитай у автора" "Видавництва Старого Лева" відбулась онлайн-зустріч з професором та автором Деном Аріелі, повідомляє пресслужба видавництва.

Один із найвідоміших у світі поведінкових економістів та психологів відповів на запитання. 

Протягом кількох днів читачі надсилали свої запитання Дену Аріелі на електронну скриньку видавництва та залишали їх у коментарях в соцмережах, згодом всі питання були надіслані автору. Він записав відеовідповіді на них, які були перекладені Дзвінкою Завалій українською та оформлені у вигляді субтитрів.

"У житті краще бути раціональним і чесним, – розповідає у відео Ден Аріелі. – Проте у короткій перспективі ми часто піддаємось спокусі та робимо по-іншому. Деколи ми пишемо повідомлення за кермом, переїдаємо, кажемо комусь що любимо, коли не любимо, а просто щоб затягти у ліжко. Але у тривалій перспективі – це не добра стратегія. І навіть якщо зараз ми можемо отримати від цього вигоду, згодом це не спрацює. Тому я вважаю, що бути раціональним і чесним – хороший рецепт для життя. У короткому періоді ми можемо щось втратити, та, думаю, воно того вартує… Але загалом ірраціональність не є поганою. Закохуватись – це ірраціонально. Їхати в місто, куди ви ніколи не повернетесь, йти там у ресторан і залишати чайові – ірраціонально. Бо для чого? Ви ж більше туди не приїдете. Тому ірраціонально – це не завжди погано. Просто це не є частиною економічної системи".

У розмові Дена Аріелі, розповів про спогади про дитинство, розмірковування про подальші творчі та життєві плани, про вплив пандемії Covid-19 та фінансової кризи на процес ухвалення людьми рішень, думки щодо відмінностей в поведінці між людьми різних культур та країн, зокрема й України, про людську раціональність та ірраціональність, виклики та ставлення до брехні. Також приділив темі пандемії Covid-19.

Ден Аріелі - ізраїльсько-американський професор психології та поведінкової економіки. Викладає у приватному Дюкському університеті (Duke University, США), засновник наукового центру The Center for Advanced Hindsight та співзасновник BEworks. Лекції Дена Аріелі на TED мають кількамільйонні перегляди. Одним із головних наукових інтересів Аріелі є дослідження та розуміння процесу прийняття розумних, а не просто емоційних рішень у повсякденному житті. 

Детальна інформація за посиланням

Нагадаємо, українською вийде бестселер "У дикій глушині" Джона Кракауера.

Залиште свій коментар

Вибір редакції