Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Названо фокусну тему "Книжкового Арсеналу" 2019

Особливим акцентом фестивалю стане "Ветеранський намет" — спеціальний проект Мистецького арсеналу та письменників-ветеранів.

22-26 травня 2019 року у Мистецькому арсеналі у Києві відбудеться — IX Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал", йдеться на офіційному сайті  Мистецького арсеналу.

У фокусі цьогорічного Книжкового Арсеналу — тема співжиття, спільного буття на підставі цінностей і домовленостей. Спеціальна програма "Сусідство: відкрите питання" охоплює різні прояви взаємин між культурами, історіями й політиками сусідніх країн: взаємовпливи в літературах, видатні постаті на перетині культур, право на пам’ять і місце в історії, трансформації країн після падіння Берлінського муру та нинішнє переформатування європейського політичного ландшафту, йдеться у повідомленні. 

Фокус-тему доповнить виставковий проект "РОЛІТ/СУСІДИ", присвячений легендарному кооперативному будинку "Робітників літератури" — широко відомому як київський "Роліт". Виставка висвітлить історії окремих мешканців, пов’язані з періодами життя в Роліті, стосунки з сусідами, особисте і громадське, побут і творчість видатних митців таких як, Остап Вишня, Максим Рильський, Олесь Гончар та багато інших.

Особливим акцентом фестивалю стане "Ветеранський намет" — спеціальний проект Мистецького арсеналу та письменників-ветеранів у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів України. Література про теперішню російсько-українську війну, написана учасниками бойових дій і волонтерами, буде представлена на спеціально обладнаному військовому наметі у дворі Мистецького арсеналу, де також відбуватимуться автограф-сесії авторів.

Цьогоріч особливий статус у програмі матиме Канада, яка уперше представить на фестивалі спеціальну програму зустрічей із авторами та презентацій  перекладів. Важливими фокусами міжнародної складової стануть дискусії, присвячені темам сусідства у глобальному масштабі, історичній тематиці, розмови про права і свободи людини.

Серед іноземних учасників: Майк Вікінг (Данія), Дерек Бразелл (Великобританія), Джо Девіс (Великобританія), Мартина Бунда (Польща), Кріс Абані (США), Софі Оксанен (Фінляндія), Барбара Кассен (Франція), Грейс Кеннан (США), Адам Поморський (Польща), Богдан Задура (Польща), Едвард Навотка (США), Андреас Каппелер (Австрія), Александра Шульман (Великобританія), Аня Хромова (Ізраїль), Майкл Кіммел (США), Ібен Акерлі (Норвегія), Абір Мухерджі (Великобританія), Станіслав Комарек (Чехія) та інші.

Тема дитячої програми фестивалю звучить, як "Ось, власне!". У фокусі — українські автори в сучасній дитячій літературі та необхідність підтримки вітчизняних авторів та видавців. Молодших читачів відвідувачів чекатимуть наймасовіша в історії автограф-сесія улюблених авторів та "жива бібліотека", спаринги, батли, "акваріум", дискусії й антидискусії тощо.

Крім цього, буде представлена кураторська програма Ірини Славінської "Говорить Київ", присвячена 95-річчю українського радіо. На сцені "Радіоточка"  заплановані програмні дискусії, але й ефіри наживо. 

Нагадаємо, у березні "Книжковий Арсенал" переміг у Лондоні як найкращий літературний фестиваль року
 

Залиште свій коментар

Вибір редакції