Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Допомоги потребує маленький Сашко з рідкісним діагнозом

Дитині 7 років, але розвиток загальмував на рівні 3-місячного малюка.

Розпочинати життя заново у 7-річному віці мусить маленький Сашко з Харківщини. Він бореться із важкою затримкою розвитку, тож аби змусити мозок "працювати", потрібно провести складну операцію і вживити спеціальний прилад.

Щоденні тренування на фітболі – улюблена і ледь не єдина розвага Сашка, який самостійно не ходить, не розмовляє та ледве тримає голову. Народився хлопчик здоровим, але на дев’ятий день життя раптово захворів на жовтяницю. "Саша впав у кому. Кома була настільки важка, що навіть один процент не давали, що він житиме", - каже мама  Тетяна Семенова. Проте хлопчик вижив, але пошкодженими виявились усі внутрішні органи. Сашко зупинився у розвитку на рівні тримісячної дитини.

Сашко Семенов допомога 1

Чому таке сталося, лікарі довго не розуміли. Лише цього року в столичному інституті нейрохірургії поставили діагноз: вторинна дистонія. І знайшли місце ураження в мозку. "Саме та кнопочка, що запускає головний мозок у роботу", - каже мама. Хлопчика може врятувати складна операція – у мозок імплантують спеціальні електроди, а під шкіру підшиють генератор, який подаватиме необхідні імпульси. "Генератор підшивається під шкірою, електроди вводять в мозок", - розповів завідувач відділення функціональної та стеротоксичної нейрохірургії і нейромодуляції Костянтин Костюк.

"Він встане на ніжки, він наче заново народиться, він почне тримати головку – у нього почнеться життя", - сподівається мама Сашка. На заваді єдине "але" - гроші. Хоч сама операція безкоштовна, набір для стимуляції мозоку коштує майже 800 тисяч гривень. Держава його не надає. "Такої суми в нас немає, її нема де взяти", - зізнається Тетяна Семенова. "Доведеться продавати квартиру. Тоді всі лишаються без житла: старший син і нас троє", - каже батько Сашка Віталій Семенов.

Відео Маленький Сашко з Харківщини бореться з тяжкою затримкою розвитку

Розпочати життя заново у сім років. У хлопчика - вторинна дистонія: він не тільки ходити, а й навіть тримати голови не може. Та порятунок є. Щоби змусити мозок "працювати", потрібно провести складну операцію і вживити спеціальний прилад, який коштує 800 тисяч гривень.

Маленький Сашко з Харківщини бореться з тяжкою затримкою розвитку

Батьки сподіваються на допомогу небайдужих і вірять, що син заживе повноцінним життям. "Побачити, як він стоїть і робить перші кроки. Я була б найщасливішою мамою на світі, побачивши це", - каже Тетяна Семенова. Зробити операцію Сашку лікарі радять якнайшвидше. Допомогти в цьому можуть усі, хто відгукнеться на біду родини Семенових і надасть посильну грошову допомогу. Реквізити для неї такі: картка Приватбанку 4149 4378 6445 7047, отримувач Тетяна Володимирівна Семенова. 

Кореспондент ТСН Павло Посохов

Залиште свій коментар

Вибір редакції