Дерево-генератор: юні українські винахідники отримали нагороди на олімпіаді в Туреччині

Дерево-генератор: юні українські винахідники отримали нагороди на олімпіаді в Туреччині

Винаходи оцінили найвищими, золотими медалями на турецькій науковій олімпіаді.

Іще за шкільними чи студентськими партами, а вже - винахідники. 10 юних українців здобули нагороди на престижній науковій олімпіаді в Туреччині. Дві розробки члени журі відзначили медалями найвищого ґатунку.

Що ж такого вигадали юні таланти, йдеться 10 травня у сюжеті ТСН.19:30.

Прилад нагадує кустарну годівничку — висить на дереві, схожий на коробку. А його основа раніше взагалі слугувала кухонним начинням. Та насправді ця нехитра конструкція — мініелектростанція, яка дає змогу генерувати геть новий вид енергії — від коливання гілок.

Над реалізацією ідеї десятикласниця Олена працювала близько трьох мІсяців. Каже, прилад настільки простий, що навіть креслення не довелося робити.

Потужність дерева-генератора, як його назвала розробниця, залежить від якості та розміру його компонентів.  Розробниця разом із науковими керівниками нещодавно отримали патент на виріб. І вже планують його вдосконалювати.

Новини світу: 10 юних українців отримали нагороди на престижній науковій олімпіаді в Туреччині

Новини світу: 10 юних українців отримали нагороди на престижній науковій олімпіаді в Туреччині

Інший винахід неабияк виручить тих водіїв, чиї авто їздять на газу. А надто взимку, коли замерзає редуктор, який подає "блакитне" паливо до двигуна.

Харків’янка Соня Іванова вирішила створити такий прилад, який миттєво підігріватиме сам редуктор.

Саме він контролює температуру в системі. Цей термостат — унікальний, бо працює за 40-ка градусів. А таких досі не було, стверджує винахідниця. 

Науковий керівник дівчини каже, що на перших змаганнях були невдачі. Але вони навпаки, загартували Соню. Студентка говорить, що коштуватиме такий прилад майже тисячу гривень. Але окупиться вже за 5 місяців.

Винаходи дівчат оцінили найвищими, золотими медалями на турецькій науковій олімпіаді. "Срібло" та "бронзу" вибороли четверо наших молодих науковців, іще троє отримали грамоти.

Дівчата планують не покидати наукової діяльності. Навпаки, вдосконалювати вже наявні винаходи та, можливо, вигадувати нові.

Нагадаємо, що уряд схвалив виділення президентської стипендії для відмінників ЗНО і переможців олімпіад.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.