Новий тренд мистецтва NFT: картину гуманоїда Софії продали за 700 тисяч доларів

Новий тренд мистецтва NFT: картину гуманоїда Софії продали за 700 тисяч доларів

Колекціонери радять не витрачатись на роботи з NFT.

На американському аукціоні за майже 700 тисяч доларів продали картину від робота Софії.  Її створили у цифровому форматі NFT, тобто у вигляді унікального цифрового запису, який підтверджує авторство. А отже його неможливо підробити.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Торги тривали прямому ефірі і за ставками спостерігала авторка, разом із нею її творець Девід Генсон. Каже, зібрати такі гроші за віртуальну картину не сподівався.  «Ми вивчали творчість Софії, але ми також розвивали її як платформу та персонажа, а це більше ніж витвір мистецтва.  Сума грошей, яку зібрала її робота, є чудовим підтвердженням творчого проєкту у чистому вигляді», - каже Девід.

NFT або невзаємозамінний токен - остання новинка у світі сучасного мистецтва. Якщо розшифрувати просто - це оцифроване мистецтво, може бути картина або навіть музика. Але там прикріплений унікальний  запис, що підтверджує авторство. А отже  його неможливо підробити.

Шаленої популярності NFT почала набувати саме під час пандемії, коли люди більше часу проводять онлайн. Втім фахівці із цифрових технологій радять із обережністю ставитися до таких покупок. «Це все  має вигляд мильної  бульбашки, особливо у світі мистецтва NFT. Я б справді радив людям інвестувати лише в те, що ви готові втратити, або те, що ви можете собі дозволити втратити. І якщо ви дивитесь на мистецтво, купуйте тому, що вам подобається, а не тому, що ви думаєте, що воно зросте у ціні», - радить колекціонер та блокчейн інвестор Джехан Чу.

Хто саме придбав NFT від робота Софії поки що таємниця. А от покупців ТСНівського токену вже можна побачити. Журналістка Катерина Федорченко створила його з відео як експеримент разом із іншими журналістами ТСН. Й виставила на спеціальному сайті для продажу. Лише за добу він встиг змінити аж чотирьох покупців. Скільки саме вдасться врешті заробити на такому мистецтві та хто буде його фінальним власником -  за цією мандрівкою ТСН буде стежити й далі. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1389
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація