Потрійна відставка: чому Рада "обезголовила" аж три міністерства

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Потрійна відставка: чому Рада "обезголовила" аж три міністерства

УНІАН

Провалена вакцинація — основна претензія до міністра Максима Степанова.

Потрійна відставка — у Верховній Раді 18 травня обезголовили цілих три міністерства. Якщо міністр інфраструктури Владислав Криклій та економіки Ігор Петрашко самі написали заяви на звільнення, то очільник МОЗ Максим Степанов пручався до останньої хвилини. Але навіть він наприкінець визнав — те, що стало головною причиною відставки — правда.

Про кадровий день парламенту йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Провалена вакцинація — основна претензія до міністра Максима Степанова та оголошена причина його звільнення. Сам Степанов з такими закидами, звісно, не погоджується. Тим паче, замінити його вирішили власним заступником. А Віктор Ляшко у вакцинальній кампанії теж збоку не стояв.

Замість обіцяних мільйонів доз в Україну надходять обмежені партії вакцини від коронавірусу. У МОЗ категорично відмовлялись визнавати свою відповідальність за провал закупівель. Та нарешті терпіння луснуло вже в президента.

Вже президент зустрічається з президентом Pfizer, з президентом фабрики, яка виробляє CoviShield і AstraZeneca. Вони кажуть: "чого ви з нами не контактували? Ваше міністерство, ваші представники". Пів року був якийсь обмін мейлами, потім все пропало, а потім почали піднімати на вуха всіх дипломатів.

Новини України: у ВР "обезголовили" одразу три міністерства

Новини України: у ВР "обезголовили" одразу три міністерства

Кажуть, Степанова Зеленський викликав та просив самому подати у відставку. Той, однак, заяву так і не написав. Відтак подання на його звільнення довелось подати прем'єру. Степанов і тоді не змирився і, розповідають депутати, навіть вплинув на членів профільного комітету, який зрештою не став рекомендувати Раді звільнити очільника МОЗ.

Говорять, що там була персональна комунікація між членами комітету і міністром, що були певні побоювання, хто буде замість нього і "Слуга народу" розділилась.

Та комітетські інтриги не допомогли. Незадоволення роботою МОЗ об'єднало п'ять із семи фракцій.

За хвилини до звільнення Степанов таки визнає: вакцинацію дійсно провалено. Але не з його провини. Порожнім крісло очільника МОЗ залишатиметься недовго. Вже в четвер депутати планують призначити наступника — Віктора Ляшка. Щоправда, сьогодні у монобільшості не впевнені, що його дружньо підтримають навіть самі "слуги народу".

Одностайної підтримки Ляшка немає, але позиція прем’єра, який підтримує цю кандидатуру, буде вирішальною. Основний аргумент проти нього, що він теж займався вакцинацією.

Прихильники призначення Ляшка на це відповідають: він відповідав лише за розподіл вакцини всередині України, і жодного стосунку до провалу закупівель не мав. Та й альтернативи Ляшку поки що не бачать. Якщо ж переконати колег не вийде, спрацює план "Б": Ляшко очолить міністерство в статусі виконувача обов'язків. Чи влаштовує його самого така перспектива, головний санлікар відповів неохоче, буквально тікаючи від журналістів: "Всьому свій час, хлопці, всьому свій час".

Ще двоє урядовців залишають свої кабінети без скандалу. Міністр економіки Ігор Петрашко та інфраструктури Владислав Криклій написали заяви за власним бажанням. Криклія планують замінити чинним головою "Укравтодору" Олександром Кубраковим. А новим керівником Мінекономіки бачать голову податкової служби Олексія Любченка, який водночас має обійняти посаду першого віцепрем'єра. Всі кадрові призначення планують здійснити цього четверга.

Раніше Денис Шмигаль прокоментував звільнення Максима Степанова.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація