Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Позивач Лапковський знову не наважився з'явитися до суду.

У понеділок, 11 лютого, відбулося чергове засідання суду за позовом Сергія Лапковського, який звинуватив гурт "Антитіла" у використанні його патенту на налаштування параметрів музичної композиції. 

Проте ні Лапковський, ні його представники до суду знову не з'явилися, не пояснивши причин. Таким чином суд ухвалив залишити позов Лапковського без розгляду і закрив справу.

Натомість, як повідомли ТСН.ua у прес-службі гурту, "Антитіла" подали зустрічний позов проти Лапковського - про захист авторських прав гурту і стягнення усіх судових витрат за попереднім позовом.

"Ми не опускаємося до рівня шахраїв. Відшкодування, яке вимагаємо, - 1 гривня. Паралельно ініційовано процес зі скасування абсурдного патенту Лапковського", - йдеться у повідомленні.

Антитіла, суд_2

"Антитіла" також подякували усім за підтримку і пообіцяли принципово довести справу до кінця, аби кожен музикант в Україні творив вільно.

Водночас у цьому процесі гурт потребуватиме підтримки музичної спільноти у вигляді звернень до Укрпатенту, про що буде повідомлено найближчим часом.

Зазначимо, що напередодні засідання представники гурту поділилися в Instagram деталями позову проти них. Зокрема, повідомили, хто проводив музичну експертизу їхніх пісень для Лапковського, дані якої стали підставою для позову.

Так, експертом виступив композитор, голова предметно-циклової комісії теорії музики Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського, заслужений діяч мистецтв України, голова волинського осередку спілки композиторів України - Тиможинський Віктор Анатолійович.

Антитіла, суд_5
instagram.com/antytila_official

"Саме ця особа, отримавши від Лапковського по 7000 гривень за аналіз однієї композиції (загалом 21 000 грн) зробила дослідження і надала для суду документальний висновок-спеціаліста, що три композиції гурту "Антитіла" - "Молоком", "Все красиво" та "Дунай", відповідають параметрам, які запатентовані громадянином Лапковським і тим самим порушують його патент", - йдеться у повідомленні гурту.

Антитіла, суд_2
instagram.com/antytila_official

Також у публікації наведені скан-копії відповідних документів.

Музиканти зауважили, що механізм дослідження Тиможинським параметрів пісень гурту "Антитіла" навіть після поверхневого аналізу не витримує критики.

"Суттєві розбіжності в темпі, неправильно визначені акорди гармонії композицій, неліцензійні, здобуті піратським шляхом програми, використані для аналізу параметрів пісні, а також, власне, самі аудіоматеріали (пісні) гурту "Антитіла", які для дослідження були скопійовані (заграблені) піратським шляхом, з порушенням законодавства України і декілька разів сконвертовані у різні формати", - пояснили представники гурту, на якому хиткому ґрунті побудована доказова база обвинувачення.

Антитіла, суд_3
instagram.com/antytila_official

Як випливає з документів, Лапковський принаймні рік готувався до судового позову на "Антитіла".

"При чому додані до судової справи експертні висновки містять юридичні помилки з назвами й інших пісень "Антитіла", зокрема, наприклад, випадково в тексті з’являється назва пісні "Ми", а у правових підставах висновку зазначена пісня "Дунай". Копіпаст, буває. Розглядали, мабуть, інші варіанти "заробітку" та забули прибрати", - зауважили музиканти гурту "Антитіла". 

Нагадаємо, що на перше судове засідання у справі проти гурту "Антитіла", яке відбулося 23 січня, позивач також не з'явився. 

Як повідомлялося раніше, на колектив "Антитіла" подали до суду за використання нот і тональності у піснях. Сергій Лапковський висунув претензію гурту, що нібито вони під час створення своїх композицій використали його патент на корисну модель №74516 "Спосіб налаштування параметрів музичної композиції".

Проте музиканти та представники гурту розкритикували такий позов як абсурдний.

Залиште свій коментар

Вибір редакції