Сьогодні відкривається Берлінале

Сьогодні відкривається Берлінале

Сьогодні відкривається Берлінале

Цьогоріч Берлінале відкриє новий фільм братів Коенів "Залізна хватка", який сам не бере участі у конкурсі.

У четвер, 10 лютого, відкривається 61-й Берлінський кінофестиваль: глядачів і критиків чекають покази оскарівських фаворитів, нові картини класиків і маргіналів, а також режисерський дебют Рейфа Файнса.

У новому фільмі братів Коенів "Залізна хватка", що відкриває 61-й Берлінале, є ефектний епізод - двоє головних героїв, дівчинка і федеральний маршал, що розшукують злочинця на диких територіях, зустрічають вершника з ведмежою головою - як з'ясовується пізніше, доктора-зубодерів в звіриному вигляді. Цю сцену можна було б зробити заставкою фестивалю, у фіналі якого переможцям роздають срібних і золотих ведмедів.

Цікаво те, що самі Коени на дорогоцінних тварин не претендують: їхнє кіно показують поза конкурсом, вони поза змагання і поза конкуренцією.

Ким же треба бути, щоб отримати ліцензію на ведмеже полювання? У відповіді на це питання задум фестивальної дирекції нерідко розходиться з реальністю. По ідеї, в конкурс треба запрошувати наймодніших і яскравих діячів кіносвіту, імена яких знає напам'ять будь-який освічений сінефіл. Однак, хоч Берлінале - перший великий європейський фестиваль року (спеціалізований Роттердам і відданий скандинавському кіно Гетеборг не в рахунок), проводиться він всього за три місяці до Канн. А це означає, що всі великі метри, як і метри дрібніші, плекають надію увійти в "вищу лігу", готові притримати свої нові опуси в надії потрапити на Лазурний Берег.

Берлінський огляд не тільки молодший - він не настільки гламурний і куди менш авторитетний.

Тому від ідеї зазвати знаменитостей режисерського світу нерідко доводиться відмовлятися, задовольняючись багатообіцяючою молоддю. Її Берлін любить і плекає, поступово вирощує, запрошуючи кожен наступний фільм того чи іншого обдарування. Іноді досить успішно. Наочний приклад цього року - аргентинець Родріго Морено, чий талановитий "Охоронець" отримав п'ять років тому приз Альфреда Бауера за інновацію в мистецтві: тепер Морено повернувся в столицю Німеччини з новим опусом під назвою "Таємничий світ". Або американець Джошуа Марстон: його жорсткий романс про наркотрафік "Благодатна Марія" був відзначений у 2004-м двома призами, а цього року Берлінале покаже черговий опус Марстона - "Прощення крові".

Нагадаємо, на Берлінському кінофестивалі Україну представить трейлер першого вітчизняного фільму у форматі 3D - "Люблю і крапка".

Читайте також:

На "Берлінале-2011" буде представлений перший український 3-D фільм

Фільм про Чорнобиль увійшов в конкурс Берлінського фестивалю

Американська кіноакадемія оголосила номінантів на "Оскар"

Берлінський кінофестиваль оголосив лауреатів

Повʼязані теми:

Наступна публікація