Берлінський кінофестиваль оголосив лауреатів

Золотого ведмедя - головну нагороду за кращий фільм - отримав турецький режисер Семіх Капланоглу, автор кінокартини "Мед".

Журі 60-го Берлінського кінофестивалю в суботу, 21 лютого, оголосило лауреатів Берлінале.

Золотого ведмедя - головну нагороду за кращий фільм - отримав турецький режисер Семіх Капланоглу, автор кінокартини "Мед".

Володарем Срібного ведмедя за кращу режисуру став знаменитий режисер Роман Поланскі, який представив на Берлінале фільм "Письменник-привид".

У цій картині розповідається про письменника, який збирається написати мемуари колишнього прем'єр-міністра Великобританії Адама Ланга і в ході роботи над мемуарами розкриває глобальну змову. Письменник, який мав намір взятися за цю роботу раніше, за загадкових обставин потонув. У ролі письменника у фільмі знявся Еван Макгрегор, прем'єр-міністра зіграв Пірс Броснан.

Сам Поланскі не зміг бути присутнім на врученні Срібного ведмедя, тому що зараз він перебуває у своєму будинку в швейцарському Гштааді під домашнім арештом.

Роман Поланскі, який був арештований 26 вересня цього року в Цюріху за звинуваченням в інтимному зв'язку з неповнолітньою в 1977 році, закінчував роботу над фільмом прямо з тюремної камери, щоб встигнути його представити до Берлінале.

Приз за кращу акторську роботу отримали росіяни Григорій Добригін та Сергій Пускепаліс, які зіграли у фільмі російського режисера Олексія Попогребського "Як я провів це літо". Срібний ведмідь за найкращу операторську роботу дістався Павлу Костомарову, який зняв цю картину.

У центрі сюжету російського фільму - доля двох героїв різних поколінь, які допрацьовують вахту на важкодоступній полярній станції в Північному Льодовитому океані, розповідь про те, як особистість і характер розкриваються в екстремальних обставинах.

У 60-му міжнародному кінофестивалі Берлінале, який стартував 11 лютого, взяли участь понад 400 фільмів з декількох десятків країн.

Нагадаємо, у конкурсну програму потрапив фільм з України - в категорії "Кращий короткометражний фільм" був представлений 11-хвилинний фільм "Глухота" Мирослава Слабошпицького.

Читайте також:

На Берлінале відбувся "День України"

Український фільм "Глухота" побореться за "Золотого ведмедя" Берлінале

Топ-10 найкращих фільмів 2009 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: