Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна вперше пропустить дитяче "Євробачення" через "брак коштів"

З відповідною заявою виступила прес-служба НСТУ.

Вперше за всю історію дитячого "Євробачення" Україна не братиме участь у конкурсі.

З відповідною заявою виступила прес-служба НСТУ (Національна суспільна телерадіокомпанія України).

У повідомленні йдеться, що цьогоріч український суспільний телерадіомовник, який є членом Європейської мовної спілки і забезпечує участь України в дитячому "Євробаченні", не зможе цього зробити, оскільки не вистачає грошей.

"Участь у дитячому "Євробаченні" передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов’язковий внесок до Європейської мовної спілки – організатора конкурсу – за участь у змаганні. Цьогоріч НСТУ вперше не має фінансової можливості здійснити витрати на виробництво відбіркових турів, сплатити внесок, та здійснити всі обов’язкові виплати", - сказано у заяві.

У НСТУ наголосили, що з державного бюджету їм було виділено 776 млн грн, замість 1, 54 млрд грн. Ця сума гарантована законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", згідно з яким бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України.

НСТУ називає те, що відбувається, "критичною ситуацією незаконного недофінансування".

Грошей, які були виділені з держбюджету, за повідомленням НСТУ, вистачить хіба що на зарплату працівникам.

"Щорічні членські внески до Європейської мовної спілки становлять близько 19 мільйонів гривень. Ще 744 млн грн на рік необхідно для оплати праці співробітників. Виробництво контенту та забезпечення життєдіяльності компанії потребують видатків у сумі 150 млн грн та 72 млн грн відповідно. Таким чином дефіцит бюджету Суспільного у 2018 році становить 759 млн грн", - йдеться у повідомленні НСТУ.

Нагадаємо, що цьогоріч дитяче "Євробачення" відбудеться у листопаді у Мінську. Україна бере участь у змаганні від 2006 року, проте вперше за всю історію конкурсу буде змушена пропустити музичну першість.

Залиште свій коментар

Вибір редакції