АМКУ домігся зниження ціни на цукор

АМКУ зобов'язав виробників дотримуватися зваженої цінової політики щодо цукру. Ті погодилися привести ціни до економічно обґрунтованого рівня.

Антимонопольний комітет України домігся від учасників ринку цукру зниження оптово-відпускних і роздрібних цін на продукцію. Згідно з вимогою відомства, вони були приведені до економічно обґрунтованого рівня. Виробники зобов'язалися дотримуватися зваженої цінової політики. Про це повідомила на прес-конференції в Києві заступник голови комітету Олена Чернелевська.

У комітеті уточнили, що після підвищення цін на цукор, яке спостерігали в грудні 2010 року — січні 2011 року, комітет дав доручення вісьмом групам цукрових заводів, одинадцятьом виробникам цукру, не інтегрованим у групи, дев'ятьом великим оптовим постачальникам і вісьмом найбільшим торговельним мережам встановити економічно обґрунтовані ціни.

"Усі учасники ринку погодилися з вимогами комітету, а також повідомили про готовність сприяти укладанню прямих контрактів на реалізацію цукру з підприємствами роздрібної мережі", — додала Чернелевська.

Вона заявила, що каталізатором підвищення цін на цукор стало "розхитування" ринку з боку окремих недобросовісних учасників у результаті створення штучного дефіциту в період новорічних свят. І додала, що в цей період завищення цін на цукор сягало 17% у деяких оптових постачальників.

На сьогодні, за словами заступника голови АМКУ, ціни на цукор у роздрібній мережі коливаються від 8,82 гривень за кілограм до 9,14 гривень за кілограм, середня ціна на цей продукт становить 9,07 гривень за кілограм.

Чернелевська зазначила, що сьогодні відсутні причини для зростання цін на цей продукт.

"Ми здійснюватимемо постійний контроль і вживатимемо відповідних заходів, щоб нечесні підприємці не створили жодних дисбалансів на цьому ринку. Адже підстав для підвищення цін на цукор і створення штучного дефіциту на сьогодні немає", — сказала вона.

Читайте також:

Експерти пророкують українцям дефіцит цукру

Україна відновить імпорт цукру

АМКУ зобов'язав знизити ціни на цукор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: