Чому Генічеськ у люті морози три дні був без газу та чи буде подібне ще раз

На території окупованого Криму зберігається 18 мільйонів кубів українського газу.

Три доби без газу при морозі мінус 15 прожили мешканці Генічеська на Херсонщині. Через зниження тиску блакитного палива у мережі було відключено дві тисячі абонентів.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Проблеми виникли через те, що український газ зі Стрілковського родовища зазвичай закачували у сховище, розташоване на території Криму. Але 1 січня нового року окупаційна влада півострова перекрила доступ до газосховища і заблокувала 18 мільйонів кубів українського палива, потрібні Генічеську. А коли газ нарешті надійшов у місто, російські та навіть деякі українські ЗМІ заявили, що все це - завдяки Путіну.

Дві тисячі жителів 25-тисячного Генічеська в лютий мороз три доби сиділи без газу. Їх рятували старі пічки, твердопаливні котли та електрика. На щастя, мережі витримали.

На території окупованого Криму зберігається 18 мільйонів кубів українського газу, стверджує міський голова Генічеська. Його торік приватна видобувна компанія традиційно закачала у тамтешнє газосховище. Адже своїх ємностей для зберігання такого об'єму у Генічеську немає.

"На сьогоднішній день компанія "Пласт" видобуває 65 тисяч кубів на добу. І цього газу нам вистачає навесні, влітку, восени. Але взимку температура знижується нижче п'яти градусів і це буде більше тижня, то газу вже не вистачає", - говорить міський голова Генічеська Олександр Тулупов.

Минулої зими окупаційна влада Криму повернула видобутий газ, але восени 2015-го перекрила доступ. Надлишок газу, який особливо потрібен у зимовий період, видобувній компанії довелося спалювати.

"Підприємством, яке його експлуатує, було прийнято рішення не загазовувати атмосферу. Вони спалювали залишок газу, бо скинути його було нікуди", - розповідає голова правління "Херсонгазу" Альберт Зангієв.

Сьогодні ситуацію з додатковим газом для Генічеська вирішили. На сайті "Нафтогазу" повідомляється лише, що необхідне для міста паливо - українського походження. Місцеві чиновники кажуть, що рішення було суто політичним.

"Найважливіше було прийняти політичне рішення, щоб нам дали наш газ. Його подають у розмірі 20 тисяч кубів. Цього нам вистачає", - запевняє міський голова Генічеська Олександр Тулупов.

Як зробити так, щоб стрілковські газові вишки не були пов'язані з Кримом, а район став енергонезалежним – наступне питання, яке потрібно вирішувати на державному рівні. Адже на сьогодні Генічеськ - тупикова гілка газогону.

Будівництво газогону, який під'єднає Генічеськ до єдиної газопостачальної системи, коштуватиме сотні мільйонів гривень. Обласні очільники вже кілька разів зверталися до Кабінету міністрів з проханням вирішити це питання. Але поки що все зупинилося на рівні створення комісії.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Олени Ваніної.

ВідеоТри доби без газу прожили мешканці Генічеська на Херсонщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: