Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ціни на пальне на АЗС до кінця січня знову зростуть – експерт

Подорожчання станеться через надходження на український ринок дорогого імпортного пального.

До кінця січня на українських АЗС роздрібна вартість бензину та дизпального може зрости на 1-1,2 грн/літр. Це може статися через надходження на ринок дорогого імпортного пального, ціна якого на 7-8% вища за грудневі показники.

Такий прогноз експерта ринку нафти і нафтопродуктів, директора спеціальних проектів Науково-технічного центру "Психея" Геннадія Рябцева, пише УНІАН.

"Після відкриття оптових торгів нафтопродукти на кордоні подорожчають на 7-8%. Тільки-но будуть куплені нові партії цього пального, ціни на АЗС зростуть на 1-1,2 гривні за літр до кінця цього місяця", - переконаний Рябцев.

Вартість пального на українських АЗС ще не повністю відреагували на зміни на світовому ринку нафти і нафтопродуктів.

"Нафтопродукти на кордоні повинні подорожчати. Чому вони повинні подорожчати? Зараз (у період від 20-22 грудня до 10-12 січня) був так званий "мертвий сезон", протягом якого не відбуваються оптові торги нафтопродуктами. Це склалося традиційно. Тому ціни на АЗС в Україні ще не встигли відреагувати на ті зміни, які відбулися на світовому ринку, але вони повинні відреагувати", - сказав експерт.

Протягом періоду "мертвого сезону" нафта встигла подорожчати від 62 до 68 доларів за барель.

Інша причина зростання цін на АЗС – знецінення гривні.

"Протягом місяця долар подорожчав на 4%, а євро - на 6%. Кожні 10 копійок падіння курсу гривні дорівнюють близько 7 копійок зростання вартості бензину, оскільки він купується за долари і євро", - пояснив Рябцев.

Цінова ситуація на ринку моторного пального на сьогодні повністю залежить від політики Національного банку, переконаний експерт.

"Політика Нацбанку непередбачувана, курс гривні важче передбачити, ніж нафтові котирування", - каже Рябцев.

Він додав, що, якщо курс стане більш прогнозованим, тоді нафтотрейдери зможуть планувати свої витрати, і не будуть закладати в ціну пального ризики коливання курсу гривні.

Нагадаємо, починаючи від серпня 2017 року, ціни на нафтопродукти зросли в середньому на 4 грн за літр і досягли рекордних значень. Станом на 9 січня, за даними консалтингової компанії UPECO, середня вартість на АЗС бензину А-92 становила 27,69 грн за літр, А-95 - 28,48 грн за літр і дизельного пального - 26,25 грн за літр. При цьому в деяких мережах, наприклад, ОККО і WOG, ціни на бензин А-95 перевищили 31 грн за літр.

У середині грудня 2017 року міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив, що Міненерговугілля спільно з Антимонопольним комітетом створили комісію, яка проаналізує можливу змову щодо підвищення цін компаній, що продають світлі нафтопродукти. 21 грудня АМКУ почав розслідування на ринку пального, запідозривши мережі АЗС ОККО і WOG у можливих узгоджених антиконкурентних діях.

Залиште свій коментар

Вибір редакції