Декларації про доходи 200 тисяч українських чиновників викладуть в інтернет - Петренко

Мін'юст із квітня почне створювати електронний реєстр декларацій посадовців.

Починаючи з квітня Міністерство юстиції України розпочне створювати публічний електронний реєстр декларацій майже 200 тисяч українських посадовців.

Про це в ефірі телеканалу "24" сказав міністр юстиції Павло Петренко.

"Закон "Про запобігання корупції" набуває чинності 25 квітня. Основна суть цього закону полягає в тому, що в Україні буде створений відповідний електронний реєстр декларацій чиновників. Зараз вони здають (декларації) у паперовій формі і в принципі це є певною перепоною для того, щоб аналізувати їхні дані з декларацій з даними банківських рахунків. Прийняли рішення створити публічний електронний реєстр декларацій чиновників. Він почне створюватися буквально з квітня. У цей реєстр будуть залиті декларації 200 тисяч чиновників. І Антикорупційне бюро, Антикорупційне агентство матимуть можливість, інструмент контролювати державних службовців", - наголосив Петренко.

Міністр нагадає, що в рамках боротьби з корупцією працює гаряча лінія Мін'юсту, на яку можна анонімно повідомити про відомі факти хабарництва. За словами Петренка, за місяць буває 20-30 сигналів і по всіх фактах передають матеріали в правоохоронні органи. Міністр запевнив, що держава забезпечує захист тих, хто повідомляє про корупцію. Гарантує анонімність, захист від переслідувань і навіть участь у програмі захисту свідка.

Нагадаємо, в Україні цього року звільнять 50 тисяч чиновників.

Залиште свій коментар

Наступна публікація